Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pēdējos gados Latvijai patvērumu lūguši vairāki Baltkrievijas valstspiederīgie

Foto: Ludzas Zeme

Pēdējos gados Latvijai patvērumu lūguši vairāki Baltkrievijas valstspiederīgie, tomēr nevienai personai patvērums nav piešķirts, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) aģentūra Leta noskaidroja, ka Latvija 2018.gadā saņēma patvēruma iesniegumus no divām personām no Baltkrievijas, 2019.gadā – no trīs personām, bet šogad līdz 13.augustam – vienas personas iesniegumu.

Nevienai no personām, kas patvērumu lūdza 2018. un 2019.gadā, bēgļa vai alternatīvais statuss netika piešķirts, savukārt 2020.gadā saņemtais iesniegums šobrīd ir izskatīšanas procedūrā, norādīja pārvaldē.

Lai pasargātu personas tiesības uz privātumu, informāciju un komentārus par konkrētiem gadījumiem PMLP nesniedz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ ārvalstnieku argumenti par patvēruma nepieciešamību nav publiski pieejami, izņemot gadījumus, kad ārvalstnieki sev nelabvēlīgos PMLP lēmumus pārsūdzējuši tiesā. Latvijā spēkā stājušies tiesas spriedumi ir oficiāli publiski pieejami.

Par vienu no gadījumiem Leta jau rakstīja pērn jūlijā, kad Administratīvā rajona tiesa pretēji PMLP lēmumam uzdevusi piešķirt patvēruma statusu Latvijā kādam uzņēmējam no Baltkrievijas, kurš kritizējis šīs valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko. Toreiz tiesa uzdeva PMLP pieņemt lēmumu par alternatīvā statusa piešķiršanu. 

Latvijas tiesa toreiz spriedumā rakstīja, ka vīrietis bija saņēmis pavēsti par ierašanos uz nopratināšanu saistībā ar krimināllietu par Baltkrievijas prezidenta apvainošanu un varas pārstāvja apvainošanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tādējādi tiesa atzīst, ka pieteicēja kriminālvajāšanai saistībā ar Baltkrievijas prezidenta vai varas pārstāvja apvainošanu vairs nav tikai varbūtības raksturs. Tiesa secina, ka, ņemot vērā pieteicēja aktīvo politisko darbību, pieteicējam šobrīd pastāv reāls risks tikt notiesātam par Baltkrievijas prezidenta vai varas pārstāvja apvainošanu,” teikts spriedumā.

Tagad aģentūra Leta pārvaldē noskaidroja, ka persona īsi pirms tiesa sprieduma pasludināšanas nomirusi, līdz ar to pārvalde nepieņēma lēmumu par alternatīvā statusa piešķiršanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.