Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Patvēruma meklētāji Liepnā piedalās kursos par dzīvi Latvijā

Foto: “Patvērums “Drošā māja”” arhīvs

2023. gada 1. novembrī biedrība “Patvērums “Drošā māja”” uzsāka projektu “Latvija – valsts pie Baltijas jūras!” Projekta mērķis ir veicināt trešo valstu pilsoņu iesaistīšanos Latvijas sabiedrībā. Lai to sasniegtu, biedrība organizē un nodrošina ievadkursus par dzīvi Latvijā, katru 9 nodarbību apjomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības notiek vairākās vietās: biedrības telpās Rīgā, patvēruma meklētāju izmitināšanas centros “Mucenieki” un “Liepna”. Pagājušā nedēļā Alūksnes novada Liepnā šīs bija pirmās šāda veida mācības! Tās norisinājās ļoti intensīvi, jo vienas nedēļas laikā bija jāapgūst tas, ko citas grupas ir mācījušās vairākas nedēļas.

Mācību kurss ietver dažādas tēmas, kas ir īpaši svarīgas cilvēkam, kas nule ieradies Latvijā: iebraucēju tiesības un pienākumi, darba iespējas, veselības aprūpe, izglītības iespējas, kultūra un tradīcijas. Šoreiz īpašu atsaucību guva tieši tradīciju nodarbība, kas lektores Ramonas Liepiņas vadībā notika brīvā dabā. Latviešu dziesmas un rotaļas skanēja gluži kā Jāņos, un kursu dalībnieki ar prieku iesaistījās.

Paldies Liepnas tautas namam par telpu atvēlēšanu nodarbībām un Alūksnes Novada muzejam par ekskursiju un telpām. Arī brīvdabas nodarbība risinājās muzeja parkā. Īpašs paldies PMIC “Liepna” vadībai un administrācijai par sadarbību un atbalstu mācību organizēšanā un norisē!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Latvija – valsts pie Baltijas jūras” risināsies līdz 2026. gada 31. augustam. Tā noslēgumā biedrība aicinās mediju pārstāvjus uz īpašu pasākumu, lai dalītos ar projekta gaitā gūto pieredzi. Par notikumiem ziņojam arī mūsu mājaslapā www.patverums-dm.lv un sociālajos tīklos.

Informāciju sagatavoja: Ilze Ķīķere, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” sabiedrisko attiecību speciāliste.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.