Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldību īpašumus nepērk

Apes novada domes rīkotajās izsolēs interese par īpašumiem ir niecīga. Diskutējot par to Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdē, deputātiem raisījās diskusijas, vai īpašumi novērtēti par atbilstošām cenām. Iespējams, cenas ir pārāk lielas, tādēļ pircēju nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teritorijas attīstības nodaļas vadītājs Jurijs Ronimoiss sēdē stāstīja, ka 17. novembrī notika izsole trīs īpašumiem, par kuru izsolīšanu dome pieņēma lēmumu septembra sēdē. Atsavināt izdevās tikai vienu īpašumu – “Jaunrotu” Trapenes pagastā. Īpašumam šī bija otrā izsole. 1,9 hektāriem zemes izsoles cena bija 3072 eiro. “Pieteicies bija tikai viens pretendents. Kā nolikumā noteikts, bija jāizdara viens izsoles solis 100 eiro apmērā. Uz diviem īpašumiem – “Meža Vilkzemnieki” Virešu pagastā un “Pelakas” Gaujienas pagastā – netika saņemti pieteikumi. Viena persona izrādīja interesi, konsultējās, bet rakstisks pieteikums un dalība nesekoja,” skaidroja J. Ronimoiss.

Novembra sēdē dome lēma nodod izsolei vēl divus pašvaldībai piederošus īpašumus – “Kalna Umalnieki” un “Umalnieki” Gaujienas pagastā. Īpašumu “Kalna Umalnieki”, lauksaimniecībā izmantojumu zemi 1,7 hektāru platībā, vērtētāji novērtējuši 3800 eiro vērtībā, bet īpašumu “Umalnieki”, kas sastāv no 7,48 hektāriem lauksaimniecības zemes – 17 800 eiro.

Deputātu starpā radās diskusija, kādēļ īpašumi novērtēti par tik lielām summām, kas neatbilst patiesajai to vērtībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 11.decembra numurā vai pērc laikraksta e-versiju šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.