Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības darbinieku balli rīkos skolā

Foto: E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas

Kā jau vēstījām pagājušās nedēļas laikrakstā, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskā korpusa pārbūve teju noslēgusies, būvdarbi pabeigti, un skolēni drīz varēs uzsākt mācības renovētajā korpusā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču, kamēr ēka nav nodota ekspluatācijā, būvnieki neatbalstīja plašāku publicitāti. “Ēku pilnvērtīgi varēs sākt izmantot tikai pēc tam, kad tā tiks nodota ekspluatācijā,” tobrīd skaidroja U. Tetere –
Teterovska. Taču tajā pašā laikā klajā nācis fakts, ka Alūksnes novada pašvaldība renovētajās telpās 26. janvārī organizēs ikgadējo novada pašvaldības un tās iestāžu darbinieku balli.

ZZS kategoriski neatbalsta

“Nodoms saliedēt darbiniekus ir saprotams un atbalstāms, taču, vai tas darāms izglītības iestādes telpās, kuras, mūsuprāt, nav paredzētas šāda veida izklaidēm?!

Vai tiešām novadā trūkst telpu, kurās rīkot pašvaldības darbiniekiem saviesīgus pasākumus?” publiski pausts “Zaļo Zemnieku savienība Alūksnes novadā” sociālo tīklu kontā, piebilstot, ka ZZS kategoriski neatbalsta šāda rakstura izklaides pasākumu organizēšanu izglītības iestāžu telpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis apliecina, ka ēkas būvdarbi ir finiša taisnē un tieši intervijas dienā Būvniecības Valsts kontroles biroja pārstāvji to apsekoja, kas nozīmē, ka tuvākajās dienās tā tiks pieņemta ekspluatācijā. “Prieks, ka darbi ritējuši veiksmīgi un ģimnāzija iegūs gan jaunas, svaigas telpas, gan atjaunotas vēsturiskas vērtības. Mācību process jaunajās telpās varēs noritēt vēl kvalitatīvāk un ērtāk, jo ERAF projekta ietvaros šim korpusam iegādāts jauns aprīkojums, mēbeles, interjers – žalūzijas, aizkari un cits. Domāju, ka ieguvēja ir ne tikai ģimnāzija, bet visa sabiedrība, jo šādā veidā paaugstinām izglītības kvalitāti novadā,” uzsver I. Berkulis. Pašlaik jau uzsākts iekārtošanās process, lai februāra sākumā šeit varētu uzsākt mācības 10. – 12. klases. Iekārtošanās procesā iesaistījies viss ģimnāzijas kolektīvs un arī citi pašvaldības darbinieki.

Būt kopā un parādīt jaunās telpas

Rosīgs darbs jāatalgo ar saliedēšanās aktivitātēm, tādēļ šogad, tāpat kā citus gadus, pašvaldības vadība rīko visu pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieku ikgadējo saliedēšanās pasākumu. Šoreiz tas ieplānots skolā – izremontētajā ģimnāzijas korpusā. “Katru gadu kopīgajam pasākumam izraugāmies kādu citu norises vietu, piemēram, Alūksnes novada Kultūras centrā, Māriņkalna tautas namā, administratīvās ēkas zālē, senāk – ceļu daļas zālē un citviet. Šogad šim nolūkam izraudzījāmies vēsturisko ģimnāzijas korpusu un skolas zāli, lai līdztekus tā būtu iespēja pašvaldības darbiniekiem apskatīt pārbūvētās un atjaunotās telpas,” stāsta I. Berkulis. Viņš noraida pārmetumus, ka ir nepiemēroti sarīkojumu organizēt skolā. “Tas nav nekas neparasts, ka pasākums notiks skolā. Te ārpus mācību darba laika notiek daudzveidīgi pasākumi, tostarp, skolas jubilejas, iestādes darbinieku, absolventu salidojumi, izlaidumi un citi. Turklāt uz plānotā pasākuma norises laiku ēkā mācību process vēl nebūs sācies. Tādēļ neredzu iemeslu tam, lai mēs nevarētu reizi gadā būt kopā kolektīvā pasākumā, vienlaikus radot iespēju darbiniekiem apskatīt renovētās telpas, jāsaka, galvenajai izglītības iestādei novadā,” saka I. Berkulis. Izpilddirektors vēlamā laikā sola ekskursiju arī žurnālistiem.

Jautāts, cik atsaucīgi pašvaldības darbinieki saliedēšanās pasākumus apmeklē, I. Berkulis zina stāstīt, ka arvien aktīvāk. “Kopumā tas ir teju 900 cilvēku liels kolektīvs. Parasti piesakās apmēram simts cilvēki, pērn bija 140, patlaban pieteikušies jau 240, kas ir līdz šim lielākais interesentu skaits,” atklāj I. Berkulis, piebilstot, ka dalībniekiem pasākumā jāveic līdzmaksājums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (9)

 1. Nopietni?????? Skolā?????? Taisīs dzerstiņu?????? Man trūkst vārdu. Milzīgu naudu ieguldīja un izremontēja kultūras namu, kāpēc tur nevar? Kāpēc skolā????? Nu šis jau ir galējība…..

  24
  11
 2. Mīļie cilvēki, kuri akli seko un skatās mutītē ZZS un JKP bļāvējiem novadā. Lūdzu, ieslēdziet savu reālo domāšanu! Kad skolās gadiem ir notikušas 12. klašu balles, žetonvakari, ģimenu vakari, daudz reizes kopā ar vecākiem un tur atklāti tiek lietots viss tas, par ko tagad tāds sašutums, tad neviens nekādu problēmu, nevienu reizi nav saskatījis. Un nevajag teikt, ka tā nenotiek, visi zin, ka tā notiek, bet klusē! Kad pie skolas Jāņkalniņā, aiz sporta zāles jau gadu gadiem, jaunieši, nepilngadīgie, smēķē un lieto vēl sazin ko, nevienam nav nekādu problēmu! Un atkal nevajag teikt, ka tā nenotiek! Tagad uzpūtuši no zila gaisa problēmu! Kad lielākie taisnības cīnītāji, bļauri, paši neievēro nekādas pieklājības un ētikas normas mājās, ģimenēs, sabiedrībā, tad nevienam nekādu problēmu nav! Toties, te? Te ir problēma? Labāk būtu savu enerģiju tērējuši un jautājuši, kādēļ gadiem nekas netiek darīts ar muļķīgo satiksmes organizāciju uz Lielā Ezera ielas gar bibliotēku!? Ak pareizi, tas jau pašu savtīgās interesēs, lai tur nekas netiktu darīts, ne jau par drošību domājot.

  23
  14
 3. P.S. Ak jā un neaizmirsīsim, leģendāros absolventu salidojumus, kur alkohola daudzums pārsniedza dalībnieku skaitu! Tad tak nekādu problēmu nav.

  19
  8
  1. Nu ja tā ir kā tu saki, es nezinu, par tiem pasākumiem, neesmu nekad tur piedalījusies, tad jo vairāk šis ir jāizbeidz , nevis jārāda skolniekiem priekšzīme, ka tādus dzerstiņus var skolā turpināt. drausmas vienkārši, trūkst vārdu.

   15
   9
 4. Un jautājums vēl, kam par godu balle???? Pašreiz valstī ir krīze, katastrofāli trūkst visam līdzekļu, pie šādām situācijām, bija jāiesaldē algas, jāpiebremzē ballītes un citas dzīres mēra laikā, vai ne? Un vēl viens jautājums, ballīte par kādiem līdzekļiem, vai žurnālisti var noskaidrot šo jautājumu? es domāju, cilvēkiem tas interesēs, vai deputāti par saviem līdzekļiem rīko, vai par mūsu nodokļu naudu? lūdzu noskaidrojiet, ļoti interesē.

  28
  11
 5. Tiešām daudziem prātiņš tālu zem jostas vietas aizgājis.Ja par savu naudu,tak lai tusē uz nebēdu.Kāda kuram darīšana,kur.Kas to zin.Varbūt pēdējās balles tur svin pirms skolu slēgšanas.Labāk domājat kā otro piegājienu afērai ar Vefu apturēt,jo tas vilinošais kumoss ,kurš izgāzās pirms dažiem gadiem ,nu neliek mieru.

  15
  1
 6. Es gan būtu ieteicis visiem pašvaldības darbiniekiem apmeklēt balliiti…..jo nez vai būs cita iespēja tikt ģimnāzijas telpās vēlāk….biju saskāries ar šo jautājumu JAUNAJĀ KORPUSĀ un ziniet nokavējot apskates dienu un nestrādājot vairs pašvaldībā direktore Ilze Līviņa neielaida mani apskatīties skolas telpu dizaina koridorus ….. NU KAUTKĀ TĀ…..jā un par jauniešu smēķēšanu gan TUR NEVIENAM tas neinteresē…pat simtnieki kuri tur strādā bija šokā….bet par stāvlaukuma izbūvi atbalstu, jo bērniem nav kur likt mašīnas atbraucot uz skolu…..

  12
  2
 7. PRIEKŠLIKUMS: ne tikai mainīt ceļu uzturēšanas klases sakarā ar neatbilstošām iespējām ziemas laikā…tūlīt no kupenām sāksim slidot, bet arī mainīt MK noteikumus un jauniešiem kuri brauks uz ģimnāziju – (TIKAI/VIENĪGI/IZŅEMOT….u.tt.) no pagastiem atļaut izmantot mašīnu sākot no 15 gadu vecuma……iegūsim un atslogosim pašvaldības budžetu….atcerieties sevi kā normāli šajā vecumā gribās panākt šķērsām un roķeni paraut ….a tad jau vienalga kupenas vai kailsals…..jaunieši ar tādu deksmi raus uz skolu, būs ir rallisti tie mums noderēs, skolu nedod dievs nokavēs – te būs sacensības gars….jaunieši apgūs tehniku u.c. u.t.t…..Jo šodien jau HIMNU NEBIJA KUR DZIEDAT citi vēl cīnās par skolām a mums viss šokolādē…..

  13
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.