Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus saņemt paziņojumus elektroniski

Foto: pixabay.com

Tuvojas februāris, kad pašvaldība nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem izsūtīs paziņojumus par nodokļa aprēķinu. Lai samazinātu papīra un pasta sūtījumu resursu izmantošanu, Alūksnes novada pašvaldība aicina nodokļa maksātājus pāriet uz paziņojuma saņemšanu elektroniskā formātā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd no visām personām, kam Alūksnes novada pašvaldība izsūta nekustamā īpašuma nodokļa aprēķina paziņojumu, ceturtā daļa jeb 25,6% to jau saņem elektroniski.

Nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu elektroniskā veidā var saņemt uz personas elektroniskā pasta adresi vai uz personas e-adresi. Vēlmi pāriet uz nekustamā īpašuma nodokļa paziņojuma saņemšanu e-pastā, persona var izteikt:

  1. atsūtot Alūksnes novada pašvaldībai vai iesniedzot personīgi Alūksnes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, iesniegumu, kurā norādīts vēlamais e-pasts;
  2. aizpildot iesniegumu portālā www.epakalpojumi.lv;
  3. nosūtot iesniegumu portālā www.latvija.lv.

Oficiālās elektroniskās adreses likums nosaka, ka, ja ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, valsts iestāde un privātpersona sazinās, izmantojot oficiālo elektronisko adresi. Tātad, ja nodokļa maksātājs ir aktivizējis savu e-adresi, nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums tiek automātiski nosūtīts uz to.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.