Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai

Alūksnes novada pašvaldība aicina biedrības un nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, no 2021. gada 1. aprīļa līdz 10. maijam iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projekta “PuMPuRS”* ietvaros atbalstīs jauniešu iniciatīvu projektus, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības, vēsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķi:

·       palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas audzēkņu motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē,

·       iesaistīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešus dažādās aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni minētajā projektā, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

E. Aploka informē, ka projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta “PuMPuRS” ietvaros.

“PuMPuRS” projekti ir vērsti uz izglītojamo motivācijas palielināšanu, lai riska grupā esošie jaunieši nepārtrauktu mācības priekšlaikus, kā arī izglītības turpināšanu un pašu jauniešu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē. Projekta mērķa grupa ir vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 5. līdz 12. klasei, kā arī to profesionālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas, audzēkņi no 1. līdz 4. kursam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektus var iesniegt jaunatnes organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, arī jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100% tiek nodrošināts no projekta “PuMPuRS” līdzekļiem.

Konkursa rezultātus paziņos līdz  2021. gada 31. maijam. Plānotais projektu uzsākšanas laiks – no 1. jūnija līdz 31. decembrim, projektu ilgums no 3 līdz 18 mēnešiem.

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv. Veidlapas un plašāka informācija Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv.

Projektus var iesniegt:

·       personīgi  Alūksnes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Dārza ielā 11, Alūksnē,

·       pasta sūtījumā, adresējot Alūksnes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centram Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, LV- 4301,

·       nosūtot kā elektroniski parakstītu dokumentu uz e-pastu: dome@aluksne.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.