Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina iesaistīties Lielajā talkā

Foto: Alūksnes Draudze/ attēlam ilustratīva nozīme

Jau par ikgadēju tradīciju Latvijā kļuvusi Lielā talka, tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ šogad talka norisināsies atšķirīgi, bilst Alūksnes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielā talka šogad notiks 24. aprīlī un tajā var piedalīties trīs veidos:

  • SOLO talkas: talkojot vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai sakopjot savas mājas apkārtni;
  • DUO talkas: talkojot divatā (ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci);
  • ĢIMENES talkas: talkojot visai ģimenei kopā. Jāatceras, ka patlaban ir atļauts ārā pulcēties līdz 10 personām no divām mājsaimniecībām, ievērojot epidemioloģisko drošību.

SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima”, veicot simbolisku pirkumu. Jāņem gan vērā, ka maisu skaits ir ierobežots un tie paredzēti tikai SOLO talkotājiem!

Lai DUO un ĢIMENES talkotāji saņemtu talkas maisu, talka ir jāpiereģistrē https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/, norādot saziņas kontaktus. Talkas koordinators novadā ar šo norādīto personu sazināsies, lai precizētu, kur un cik bezmaksas talkas maisus būs iespējams saņemt. Talkas maisi tiks piešķirti tikai tad, ja talkošana paredzēta publiskajā teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Aploka norāda, ka Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus Lielajā talkā iesaistīties publisko teritoriju sakopšanā. Ja vēl nav radušās idejas par talkošanas vietu, alūksnieši ir aicināti Lielajā talkā izvēlēties kādu no šīm talkas vietām:

  • meža teritorijā Malienas ielā 9 vai Dūņezera apkārtnē – būs jāvāc atkritumi,
  • Jāņkalniņā – būs jāvāc atkritumi un jāsagrābj lapas,
  • Kanceles kalnā vai Alūksnes muižas parkā – būs jāsagrābj lapas.

Ja vēlaties talkot Jāņkalniņā, Kanceles kalnā vai Alūksnes muižas parkā, lūdzam pirms tam sazināties ar pašvaldības aģentūru “Spodra” pa tālruni 29195915, lai vienotos par veicamajiem darbiem, bilst pašvaldības pārstāve.

Viņa aicina arī talkā iesaistīties pagastu iedzīvotājiem piedalīties Lielajā talkā un veltīt laiku publisko teritoriju kopšanai. Pagastu iedzīvotājus lūdzam sazināties ar konkrētā pagasta pārvaldi, lai uzzinātu, kurās vietās nepieciešama palīdzība teritorijas kopšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielās talkas maisi paredzēti tikai talkas laikā savāktajiem atkritumiem! Maisi ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajiem talkas maisu savākšanas punktiem un par to jāinformē koordinators. Maisu savākšanas vieta ir katrā pagastā, Alūksnes pilsētas teritorijā tādas ir vairākas.Būsim atbildīgi – kopsim savu vidi ikdienā un nepiemēslosim publiskās teritorijas, aicinot saka E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.