Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārņems vieni no pirmajiem

Foto: pixabay.com

Alūksnes novads ir starp pirmajām pašvaldībām, kas atsaukusies valdības un Latvijas Valsts ceļu aicinājumam pārņemt pašvaldības īpašumā valsts vietējo ceļu posmus pretī saņemto mērķdotāciju. Domes deputāti par septiņu ceļa posmu pārņemšanu lēma pagājušajā nedēļā ārkārtas domes sēdē. Kopumā tie ir 40 kilometru ceļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers norādīja, ka Alūksne būs starp trim pirmajām pašvaldībām, kas šādu lēmumu pieņēmušas. Viņaprāt ir svarīgi veidot pozitīvu sadarbību un ceļu sakopšanu parādīt no labās puses. “Valsts kopumā piedāvāja pārņemt 17 ceļus. Visus ceļus izvērtējām, diskutējām arī ar pagastu vadītājiem. Pārņemsim tos ceļus, kur nav dārgi remontējami tilti un nav daudz caurteku, lai ar šiem 1560 eiro uz kilometru, ko dod pašvaldībām, varētu tos sakārtot,” teica Dz. Adlers.

“Agri vai vēlu šos visus ceļus ar ministru kabineta lēmumu tāpat nodos pašvaldībām. Šobrīd viena kilometra uzturēšanas izmaksas pagastiem ir 530 eiro. Ar 1560 eiro noteikti varēs iztīrīt abos virzienos un sakopt kādu caurteku vai izrakt grāvi. Valsts institūcijas ar savām izmaksām uz vienu kilometru, to nav spējušas izdarīt 30 gadu laikā. Mēs to izdarīsim. Stāvoklis ir drausmīgs un ar katru gadu paliek sliktāk. Ir pēdējais laiks rīkoties. Esmu pārliecināts, ka kvalitāti kaut nedaudz, bet spēsim uzlabot,” teica Dz. Adlers. Deputāts Verners Kalējs gan norādīja, ka summa nav liela un pietiks vien primāriem darbiem, bet ne uzlabojumiem.

Vairāk lasi 13.aprīļa laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.