Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārgājiena/ velobrauciena laikā izzina Ilzeni

Foto: publicitātes

Pašā vasaras vidū – no 20.jūlija līdz 26.jūlijam Ilzenē norisinājās pārgājiens / velobrauciens “Izzini Ilzeni!” Tā laikā pagasta iedzīvotājiem un viesiem tika radīta iespēja apceļot Ilzenes pagastu, iepazīties ar ievērojamākajām kultūrvēsturiskajām vietām un katrā no tām veikt kādu atraktīvu uzdevumu. Katrs dalībnieks varēja startēt vai nu komandā, vai individuāli sev piemērotā laikā, kas nodrošināja valstī noteikto ierobežojumu saistībā ar vīrusa izplatību ievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam kopumā varēja apmeklēt 12 pazīstamākās vietas vai arī mazāk, ja kādam kopējais maršruta garums – aptuveni 20 km likās par daudz. Maršrutu katrs varēja saplānot pats, atbilstoši savai varēšanai, izmantojot pie SKIIM centra “Dailes” novietotās kartes.

Kopumā startēja 7 komandas. Prieks, ka veicamajos uzdevumos tika izrādīts pārsteidzošs radošums – gan Liepiņkalnā, kur vajadzēja izmēģināt spēkus dzejas rakstīšanā, gan Līvu senkapos Mežslokās, kur no tuvumā atrastajiem dabas materiāliem bija jācenšas izveidot ola, jo saskaņā ar līvu pasaules uzskatu, visa dzīvība uz pasaules ir radusies no olas, gan arī citos objektos, kuros tika pārbaudīts gan dalībnieku vērīgums, gan spēja risināt piņķerīgus loģikas uzdevumus, gan arī zināšanas par savu pagastu un tā vēsturi.

Tā kā vērtēšana šādā pasākuma formātā ir salīdzinoši sarežģīta un atkarīga no katra dalībnieka godaprāta, tad nolikumā bija paredzēts veiksmīgākos dalībniekus apbalvot ar pārsteiguma balvām – tika noteikts vērīgākais dalībnieks, radošākais dalībnieks, fotogēniskākā komanda un citas nominācijas. Paldies Alūksnes riteņbraukšanas kluba “Velo” vadītājam un pasākuma organizatoram Guntim Kozilānam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenās dalībnieku atziņas pēc šī pasākuma bija, ka ir bijis ļoti svētīgi atjaunot biščiņ pagaisušās vai nekad nebijušās zināšanas par savu pagastu, jo pie katra objekta izvietotajā stendā bija lasāma īsa svarīgākā informācija par šo vietu. Kā arī ieteikums, ka arī ikdienā svarīgākajās vietās būtu nepieciešams izvietot šādus informatīvus stendus, lai arī ciemiņiem, iebraucot pagastā, ir iespēja apskatīt ne tikai vizuāli, bet gūt arī nedaudz dziļāku un plašāku informāciju par konkrēto vietu vai apskates objektu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.