Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus

Šodien pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus jeb Kristus piedzimšanas svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri šodien svin Ziemassvētkus.

Kā aģentūra LETA uzzināja Pareizticīgo baznīcā, Kristus Piedzimšanas svētku dienā Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē tiks kalpotas divas Dievišķās liturģijas – agrā Dievišķā liturģija plkst.6.30 un plkst.9 svētku Dievišķo liturģiju kalpos Viņa Eminence Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs vada naktī no 6.janvāra uz 7.janvāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin minētajā datumā.

Kā ziņots, Ziemassvētku dievkalpojumu laikā jebkuras reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus varēs uzturēties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināta vismaz desmit kvadrātmetru platība, aģentūru LETA iepriekš informēja Tieslietu ministrijas (TM) komunikāciju un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola.

Viņa skaidroja, ka TM respektē Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību, bet vienlaikus aicina visas reliģiskās organizācijas publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem un ar atbildību izturēties pret tiem, ievērojot maksimālo piesardzību. “Tāpat reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanai,” viņa teica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Sandra Apine

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.