Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārdos angāru un skolas ēku Annā

Alūksnes novada dome marta sēdē lēma nodot atsavināšanā Annas skolas ēku un angāru – īpašumus “Liedes” un “Vairogi”. Sākumcena būs 38 000 eiro, lai gan nekustamo īpašumu vērtēšanas uzņēmums “Dzieti” tos novērtējis par cenu 27 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izpilddirektors Ingus Berkulis sēdē skaidroja, ka bilances atlikusī vērtība ir 38 000 eiro, tādēļ atsavināšanas procesā sākumcena būs augstāka kā tirgus vērtība. “ To nosaka likums. Pašvaldībai jāpārdod par iespējami augstāku cenu. Parasti bilances vērtība ir zemāka kā novērtētā tirgus vērtība, šoreiz ir savādāk,” norādīja I. Berkulis. Deputāts Arturs Dukulis tam nepiekrita un izteica bažas, ka cena ir pārāk augsta. Nez vai pirmajā izsolē izdosies pārdot īpašumu, līdz ar to izsole būs jārīko vēlreiz un cena jāsamazina. Objektu, viņaprāt, izdosies pārdot vien nākamgad. “Ja pirmā izsole ir neveiksmīga, rīkojot otro, cenu var samazināt par 20 %, bet trešo – līdz 60 %,” skaidroja I. Berkulis.

“Intereses par Annas skolu nav, ir bažas, ka izsolē nebūs neviena pretendenta. Ja būs pircējs, tad nosolīs, ja nē, būs diemžēl jāturpina uzturēt īpašums. Kā norāda Valsts būvniecības kontroles birojs, Annas skolā ir jāinvestē, lai neradītu apdraudējumu apkārtējai videi. Tas prasīs zināmas investīcijas, ja neatradīsim citu saimnieku,” teica Dz. Adlers.

Deputāts Aivars Fomins, kurš dzīvo Annas pagastā, skolas ēkā šogad ir bijis un atzīst – tās stāvoklis ir kritisks. “Ēku jau vairākus gadus neapkurina, sienām krāsa nolupusi, jumts ir caurs un tek. Zem dekoratīvajiem dēlīšiem un apšuvuma visu postažu ir grūti redzēt,” saka A. Fomins. Viņam gribētos, lai ēku atjaunotu. “2008. gadā lējām divus kilometrus asfalta, lai skolu saglabātu, tomēr tas bija par maz un skolu saglabāt neizdevās. No 2009. gada ēka ir tukša, sākumā gan kurināja, tagad vairs nē. Kad pagastam piešķīra naudu attīstībai, nevienam nelikās par vajadzīgu ieguldīt līdzekļus skolas ēkā, lai postaža nebūtu tik liela. Novadā ir daudz šādu ēku un būtu labi, ja visām atrastos saimnieki, būtu izdoma, ko tur darīt, un varētu atjaunot,” sacīja A. Fomins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašumu “Liedes” (skolas ēku) pašvaldība izsolē jau mēģināja pārdot pagājušā gada martā ar sākumcenu 17 096 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.