Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārdalīs pašvaldības budžetu

Alūksnes novada pašvaldība apstiprinājusi grozījumus pašvaldības budžeta sagatavošanas kārtībā. Tos Finanšu komitejas sēdē prezentēja pašvaldības Centrālās administrācijas Finanšu nodaļas vadītāja Evita Ņedaivodina. Ņemot vērā 2023. gadā notikušo izglītības tīkla reformu, viņa lēš, ka pašlaik pašvaldības asignējumiem (pilnvarai uzņemties īstermiņa saistības vai veikt no valsts budžeta līdzekļiem maksājumus noteiktam mērķim – red.) 2024. gadā var rēķināties ar 14 587 550 eiro, kas ir par 633 662 eiro mazāk nekā 2023. gadā. Tas nozīmē, ka nākamgad būs ļoti jāpiedomā, kā un kam tērēt.

Ņemot vērā to, ka nemitīgi paaugstinās aizdevuma procentu likmes, nākamgad šai pozīcijai jāparedz lielāks finansējums, un tas ir pašvaldības budžeta obligāta sadaļa. “Pašlaik šim nolūkam ieplānots par 475 226 eiro lielāks finansējums nekā 2023. gadā. Pašvaldība izmantos arī valdības piedāvāto iespēju lūgt desmit aizdevumiem pārskatīt procentu likmes un pamatsummas starpības, tā samazinot pamatsummas, lai pašvaldībai atbrīvotos aptuveni 320 000 eiro. Tad šai pozīcijai nevajadzētu paredzēt lielāku finansējumu,” saka E. Ņedaivodina.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.