Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Parādu atgūšanai no uzturlīdzekļu parādniekiem piesaistīs ārpustiesas pakalpojuma sniedzējus

Foto: LA.lv

Uzturlīdzekļu parāda atgūšanas pasākumiem pilotprojekta veidā piesaistīs arī ārpustiesas pakalpojuma sniedzējus, paredz šodien Ministru kabinets (MK) atbalstītie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM), grozījumi paredz īstenot pilotprojektu un uzturlīdzekļu parāda lietas nodot ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai parāda atgūšana būtu ātrāka.

Ārpustiesas parāda atgūšanu no uzturlīdzekļu parādniekiem tiek plānots veikt pēc parāda konstatēšanas, bet pirms lēmuma par uzturlīdzekļu izmaksu nodošanu piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam.

Tāpat TM plāno ieviest papildu ierobežojumu uzturlīdzekļu parādniekam izmantot azartspēļu pakalpojumus – aizliegumu spēlēt azartspēļu un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles, tostarp interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TM un Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas ieskatā nav pieļaujama situācija, ka parādnieks izlieto finansiālos līdzekļus tādām aktivitātēm, kas vispirms primāri nav saistītas ar bērna uzturlīdzekļu nodrošināšanu. Grozījumi paredz, ka azartspēļu organizētājam būs pienākums azartspēļu organizēšanas vietā pārliecināties, vai persona nav uzturlīdzekļu parādnieks, liedzot tai atrasties spēļu organizēšanas vietā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) sacīja, ka izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs joprojām ir ļoti augsts. Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija aptuveni 42 000 vecāku vietā katru mēnesi izmaksā aptuveni 4,7 miljonus eiro bērnu uzturam.

“Tādējādi kopējās uzturlīdzekļu nemaksātāju parādsaistības pret valsti ir vairāk nekā 369 miljoni eiro. Mūsu pienākums ir nodrošināt un īstenot visus iespējamos tiesiskos papildu instrumentus, lai samazinātu šo parāda apmēru pret valsti un motivētu uzturlīdzekļu parādniekus pildīt ar likumu noteikto pienākumu – nodrošināt savus bērnus ar uzturlīdzekļiem,” sacīja Bordāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tieslietu ministrija aktīvi turpinās strādāt pie minēto ierobežojumu ātrākas pieņemšanas Saeimā trešajā lasījumā, jo šajā krīzes situācijas laikā vēl jo svarīgāk ir primāri rūpēties par bērna interesēm un viņu tiesību aizsardzību,” uzsver Bordāns.

Plānots, ka regulējums stāsies spēkā 2021.gada 1.aprīlī, bet par to vēl jālemj parlamentam.

TM sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju ir ieviesusi jau iepriekš uzturlīdzekļu parādniekiem bija paredzējusi šādus ierobežojumus – ziņas par parādnieku ir publiski pieejamas “www.latvija.lv” un tiek nodotas kredītinformācijas birojam, kā arī parādniekam Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā minētajos gadījumos piemēro transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas izmantošanas aizliegumu. Tāpat parādniekam Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā minētajos gadījumos aptur šaujamieroča atļaujas darbību, un parādniekam piemēro kriminālatbildību par izvairīšanos no bērna uzturēšanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.