Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Parādoties Covid-19 vakcīnai, Latvijā to piešķirtu aptuveni 800 000 cilvēku

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Līdz šim Latvija ir apzinājusi prioritāri vakcinējamo personu loku un tajā ietilpst aptuveni 800 000 cilvēku, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To vidū ir personas, kurām ir lielāks risks veselībai, saslimstot ar Covid-19, piemēram, seniori, cilvēki ar hroniskām slimībām, sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki, ārstniecības personas un citi, kas ir nodarbināti augstāka riska darbos, kā arī operatīvo dienestu darbinieki.

Prioritāri vakcinējamo personu loks apzināts, ņemot vērā Eiropas komisijas rekomendācijas un citu valstu praksi. Ministrijā gan atzīmē, ka Pasaules veselības organizācijas eksperti rekomendē vakcinēt 20% cilvēku no populācijas, bet Latvijā šis skaits sanāktu lielāks.

Kā vēstīts, Eiropas Savienība (ES) vienojusies ar farmācijas kompāniju “AstraZeneca” par 300 miljonu devu iespējamās jaunā koronavīrusa vakcīnas iegādi, ja tā kļūs pieejama, iepriekš paziņoja Eiropas Komisija (EK). EK plāno iepirkt vakcīnu 27 ES dalībvalstu vārdā, ja vakcīna tiks atzīta par drošu un efektīvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attiecīgi Latvija piedalītos šajā EK organizētajā iepirkumā, atklāj Strapcāne. Tomēr patlaban EK vēl tikai apzina kopējo vakcīnu piedāvājumu – vakcīnu devas pilnam vakcināciju kursam, vakcīnu cenas, vakcīnu apjomus, kas būs pieejami tirgū. Līdz ar to nav vēl iespējams, aprēķināt konkrētas summas šo vakcīnu nodrošināšanai.

Turpmākie soļi būs atkarīgi no vakcīnu ražotājiem un EK plānotā iepirkuma, kā arī tā sadales principiem. “Šobrīd detalizēti runāt par tiem ir pāragri,” piebilst ministrijas pārstāve.

Jau ziņots, ka minētā iepirkuma līgums paredz arī papildu 100 miljonu devu iegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“AstraZeneca” vakcīna tiek izstrādāta sadarbībā ar Oksfordas universitāti.

Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem ES iedzīvotāju kopējais skaits sasniedz aptuveni 447 miljonus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. šodien esmu sajūsmā. Esmu redzējis vairākus komentārus no cilvēkiem, kuri jau bija saņēmuši kredītu no LAPO M-F, tāpēc nolēmu pieteikties, pamatojoties uz populāriem ieteikumiem un tikai pirms dažām stundām savā kontā apstiprināju kopējo summu 28 500 eiro. Šīs ir patiešām lieliskas ziņas, un es iesaku ikvienam, kam nepieciešams īsts aizdevums, pieteikties pa e-pastu: lapofunding960@gmail.com
    Whatsapp +447883183014

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.