Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos, tagad sods līdz 1500 eiro

No 1. jūlija stājas spēkā grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā, kas paredz, ka par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos piemēros naudas sodu līdz 1500 eiro. “Alūksniešiem.lv” vēsta Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā līdz šim noteikto, naudas sods ir būtiski palielināts. Šāds risinājums bija nepieciešams, jo Latvijā strauji attīstās militārā infrastruktūra un pieaug militāro mācību intensitāte. Militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos nav pieļaujama personu atrašanās bez atļaujas. Turklāt nesankcionēta atrašanās militārajā objektā var radīt draudus personu drošībai, piemēram, prettiesiskai personas iekļūšanai militārajā objektā šaušanas nodarbību laikā var būt neatgriezeniskas sekas. 

Lai izvairītos no administratīvo sodu piemērošanas un rūpējoties par savu drošību, aicinām iedzīvotājus ievērot likuma prasības un patvaļīgi neiekļūt militārajos objektos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos un nebojāt  to aprīkojumu un infrastruktūru, piemēram, izbraukājot ceļa segumu, zemsedzi vai zālāju. 

Iedzīvotājiem ir tiesības, iepriekš saskaņojot ar attiecīgo vienību, apmeklēt vienību izvietojumus (militāros objektus), iepazīstoties ar karavīru sadzīves apstākļiem, viņu materiāli tehnisko nodrošinājumu un militāro apmācību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informējam, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā ir vairāki militārie objekti, kuros nav atļauta nesankcionēta iekļūšana. 

Alūksnes novadā tas ir militārais objekts Alūksnē, Lāčplēša ielā 1, kur atrodas Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola un Zemessardzes 31.kājnieku bataljona štābs, kā arī poligoni “Meža Strautiņi” un  “Lāčusils” Alsviķu pagastā. Turklāt noteikumi par aizsargjoslām ap valsts aizsardzības objektiem nosaka 25 m aizsargjoslas platumu ap objektiem Alūksnē, Lāčplēša ielā 1, un Alsviķu pagasta “Lāčusilā”, kas nozīmē bez saskaņošanas ar objekta valdītāju ir aizliegts ierīkot spēļu laukumus un atpūtas zonas, kā arī celt teltis un kurt ugunskurus, rīkot publiskus pasākumus, tai skaitā sapulces, gājienus un piketus, turēt dzīvniekus un nokraut materiālus, novietot mehāniskos transportlīdzekļus un traktortehniku vai citu tehniku, kas netiek izmantota valsts aizsardzības objektā izvietoto valsts pārvaldes institūciju funkciju nodrošināšanai.  

Tāpat jāatgādina, ka bez saskaņošanas ar valsts aizsardzības objekta valdītāju ir aizliegts fotografēt, filmēt vai citādā veidā dokumentēt valsts aizsardzības objektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā arī veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus tuvāk par 500 m horizontālajā plaknē no militārās infrastruktūras objektiem, kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, izņemot gadījumus, ja lidojums ir saskaņots ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem vai ap militārās infrastruktūras objektiem ir noteikts 50 m lidojuma ierobežojuma attālums. 

Par ierobežotajām teritorijām skatīt: https://www.airspace.lv/drones/ . Nacionālie bruņotie spēki ir tiesīgi pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus.

Militārais objekts ir Aizsardzības ministrijas valdījumā vai turējumā vai citas fiziskās vai juridiskās personas īpašumā, valdījumā vai turējumā esošs nekustamais īpašums (tā daļa), kas nodots lietošanā bruņotajiem spēkiem, lai pildītu Nacionālo bruņoto spēku likumā noteiktos uzdevumus. 

Militāro objektu apzīmēšanai lieto speciālas informatīvās zīmes – taisnstūra veida laukums baltā, baltā luminiscējošā vai baltā fluorescējošā krāsā ar uzrakstu lieliem burtiem melnā krāsā “MILITĀRAIS OBJEKTS”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.