Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par godu advokatūras simtgadei Latvijas advokāti veselu nedēļu iedzīvotājiem sniegs bezmaksas konsultācijas par jebkuru tēmu

Foto: Pexels.com/attēlam ilustratīva nozīme

Nākamnedēļ, no 15. līdz 19. martam, Advokatūru dienu laikā iedzīvotāji visā Latvijā varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas pie vairāk nekā 100 advokātiem. Advokāti sniegs rekomendācijas dažādās tiesību nozarēs, aptverot plašu juridisko jautājumu loku. Pieteikties konsultācijai var advokatūras mājaslapā: https://ej.uz/AdvokaturasDienas2021.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad alūksniešiem būs iespēja konsultēties pie advokāta Guntara Priedīša Alūksnē. “Kā oficiālo pieņemšanas dienu esmu reģistrējis pirmdienu, 15. martu, no pulksten 9.00 līdz 15.00, bet, ja kādam būs interese, iepriekš sarunājot, varēs tikties arī citā dienā. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, interesenti aicināti iepriekš piezvanīt, sarunāt konkrētu tikšanās laiku, kā arī noteikti ierasties sejas aizsargmaskā,” stāsta G. Priedītis. Konsultēties var gan par krimināltiesībām un civiltiesībām (vispārīgi), darba tiesībām. “Pieredze rāda, ka alūksnieši konsultēsies dažādās jomās, tostarp par uzturlīdzekļu un pabalstu maksāšanu. No tiem, kuri jau pašlaik pierakstījušies, jāsecina, ka aktuāls temats būs darba tiesību jautājumi,” saka advokāts. G. Priedīša birojs atrodas Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas 1. stāvā, Dārza ielā 11, Alūksnē. Tālrunis, lai pieteiktu tikšanos: 26397676.

Ik gadu Advokatūru dienu laikā tiek sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas Latvijas iedzīvotājiem par dažādiem tiem sasāpējušiem jautājumiem, visbiežāk konsultāciju laikā tiek sniegtas rekomendācijas, kas saistītas ar ģimenes tiesībām, uzturlīdzekļiem un mantojuma tiesībām.

“Pandēmijas seku dēļ iedzīvotājiem nākas risināt dažādus juridiskus jautājumus, kas visbiežāk saistīti ar ģimenes tiesībām, aizsardzību pret vardarbību, darba tiesībām un citiem. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem tiem svarīgo jautājumu risināšanā kvalitatīvu palīdzību, par godu Latvijas advokatūras 100. gadu jubilejai, vairāk nekā 100 advokātu visā Latvijā sniegs bezmaksas konsultācijas par jebkuru tematu. Līdzšinējā pieredze liecina, ka pirmā tikšanās ar advokātu daudzus iedzīvotājus pamudinājusi sākt risināt jau sen ieilgušas personīgās problēmas, tāpēc vēlamies iedrošināt cilvēkus pieteikties konsultācijai, lai kopā ar advokātu izvērtētu radušos situāciju un iezīmētu turpmākos rīcības variantus,” stāsta Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Advokatūru dienas norisināsies jau 12. reizi, taču pirmo reizi pilnībā attālināti, advokātiem sniedzot konsultācijas tiešsaistē ar e-pasta vai video saziņas rīku starpniecību, kā arī telefoniski. Bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi no Rīgas un citām pilsētām, piemēram, Valmieras, Limbažiem, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Bauskas, Daugavpils, Rēzeknes un citām. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

Konsultācijai var pieteikties mājaslapas www.advokatura.lv sadaļā “Advokatūras dienas 2021“, kur ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju, pieejamiem laikiem un pārstāvēto tiesību jomu, kuri Advokatūras dienu ietvaros sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas. Ar izvēlēto advokātu ir jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Konsultācijas tiks sniegtas attālināti – e-pastā, video saziņas rīkos vai telefoniski.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.