Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par Eiropas gada koku Latvijā kļuvis Sējas dižozols, Glika ozoli – otrie

Par “Eiropas gada koku Latvijā 2022” šogad kļuvis Saulkrastu novada Sējas pagastā līdzās Sējas muižai augošais ozols, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otro vietu šī gada balsojumā ieguvuši Glika ozoli no Alūksnes, bet trešajā vietā ierindojusies Ciemgaļu mežābele no Turlavas pagasta Kuldīgas novadā.

Piektdien, 25.novembrī, plkst.13 pie Sējas ozola notiks konkursa laureātu sveikšana, pulcinot ne vien konkursa organizatorus un dalībniekus, bet arī Saulkrastu novada pašvaldības, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas pārstāvjus un vietējos iedzīvotājus.

Konkurss Eiropas Gada koks citās Eiropas valstīs notiek no 2002.gada, Latvijā to organizē Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir izcelt vecos kokus kā nozīmīgu dabas un kultūras mantojuma daļu, kas ir pelnījusi rūpes un aizsardzību. Atšķirībā no citiem līdzīgiem konkursiem, Eiropas Gada koka konkurss nefokusējas uz koka skaistumu vai vecumu, bet gan uz koka stāstu un tā saistību ar cilvēkiem. Konkursā tiek meklēti koki, kas ir kļuvuši par daļu no kopienas.

“Sējas dižozols ir kļuvis par vienu no Saulkrastu novada simboliem, kas iekļauts mūsu jaunveidotajā novada ģerbonī. Ar saules gaismu un ozola spēku – tādi esam mēs Saulkrastu novadā, un tik stipri mēs arī gribam palikt, atstājot šo nozīmīgo mantojumu mūsu pēctečiem,” uzsver Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (LRA).

Konkursam šogad tika pieteikti astoņi koki ar stāstiem, par kuriem varēja nobalsot ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau nākamā gada februārī Sējas dižozols ar savu stāstu piedalīsies konkursa “Eiropas gada koks” starptautiskajā balsojumā. Tas, cik labi Sējas dižozola stāstam tur klāsies, atkarīgs no tā, cik aktīvi iedzīvotāji balsos. Eiropas apbalvošanas ceremonija norisināsies martā/aprīlī Briselē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.