Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Paplašina personu loku, kas šajā gripas sezonā varēs saņemt valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas

Foto: Pexel
Attēlam ilustratīva nozīme

Lai šajā gripas sezonā samazinātu risku gripas izplatībai un gripas izraisītiem smagiem veselības traucējumiem senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, un personām ar hroniskām slimībām, valdība šodien veica noteikumu grozījumus, lai šīm sociālajām grupām pilnā apmērā kompensētu pretgripas vakcīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē Veselības ministrijā (VM), noteikumu grozījumiem stājoties spēkā, paredzēts uzlabot pretgripas vakcīnas pieejamību senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, un personām ar hroniskām slimībām, paredzot, ka šīm personām pretgripas vakcīna tiek kompensēta 100% apmērā. Apmaksu minētajām grupām plānots nodrošināt līdz 2021.gada 1.maijam.

VM atgādina – lai izsargātos no gripas, vakcinācija ir ieteicama ikvienam, it īpaši riska grupu pārstāvjiem, jo vakcinācija samazina gan saslimušo skaitu, gan gripas izraisīto komplikāciju un ar to saistīto nāves gadījumu skaitu. Īpaši būtiski tas ir Covid-19 pandēmijas laikā, jo gan gripa, gan Covid-19 var izsaukt smagas pneimonijas un paasināt hronisko slimību gaitu.

Tāpat šodien pieņemti noteikumu grozījumi, kas nosaka šī gada gripas sezonas laikā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem vakcinēt ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem. Tāpat šī iecere attieksies arī uz ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem un ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieviešot grozījumus minētajos noteikumos, paredzēts uzlabot ne tikai pretgripas vakcīnas pieejamību riska grupām, bet arī stiprināt veselības aprūpes sektora spēju reaģēt Covid-19 uzliesmojuma gadījumā.

Noteikumi virzīti steidzamības kārtā, un tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.