Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pamatskolēniem radīta interaktīva spēle aizraujošai profesiju pasaules izzināšanai

Ekrānšāviņš no parpof.lv

Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6.klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli”, kura ir pieejama tiešsaistē “parprof.lv”, informē aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Valda Akmentiņa skaidroja, ka bērnu un vecāku priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi un mītiem apvīti, tāpēc radīta šī spēle, lai sākumskolas skolēni interaktīvi varētu iepazīt 37 dažādu profesiju pārstāvju ikdienu viņu darba vidē, kā arī noskaidrot profesijās nepieciešamās prasmes, zināšanas un veicamos pienākumus.

Aģentūrā informēja, ka digitāli interaktīvā spēle “Kļūšu par profesionāli” neprasa iepriekšēju sagatavošanos vai speciālas zināšanas. To ieteicams spēlēt ar pieaugušajiem, kopā pārdomāt, vai spēlētājam piemīt attiecīgajam profesionālim vajadzīgās īpašības, dalīties ar savu pieredzi un viedokli, tomēr rūpīgi sekot bērna domām un respektēt viņa vēlmes.

Tāpat tās laikā ir iespēja rosināt idejas un sapņus par nākotnes profesijas izvēli, meklējot atbildes uz jautājumu – “Kas es būšu, kad izaugšu liels?”, jo nākotnes profesijas izvēle ir atbildīgs solis. Tā kā spēle “Kļūšu par profesionāli” paredzēta jaunāko klašu bērniem, tā ir spilgta, krāsaina, un to papildina dažādi skaņu efekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēli “Kļūšu par profesionāli” iespējams lietot gan datorā, gan mobilajā tālrunī vai tā tīmekļa lietotnes formātā “www.parprof.lv”, saglabājot telefonā vai datorā bez nepieciešamības to lejuplādēt.

Spēli “Kļūšu par profesionāli” izstrādājusi VIAA sadarbībā ar psiholoģi, karjeras konsultanti, Vidzemes augstskolas docenti Agitu Šmitiņu un SIA “MIDIS”. Spēle tapusi ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu, kuru īsteno VIAA kopš 2016.gada. Kopējais projekta finansējums ir 22 280 688 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.