Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Palīdzība sniegta jau 284 Ukrainas karā cietušajiem kareivjiem

Foto: No Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas arhīva

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) jau 14. reizi uzņemti ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu atgādātie Ukrainas karā smagi cietušie kareivji. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 18 smagi ievainotie. Kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma Austrumu slimnīcā stacionāri uzņemti jau 284 Ukrainas karavīri, tostarp arī Rehabilitācijas klīnikā – 60 karavīru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Austrumu slimnīca aktīvi iesaistās karā cietušo ukraiņu karavīru ārstēšanā un rehabilitācijā jau kopš 2022. gada. Arī šoreiz pacientus Austrumu slimnīcā sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK), Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas, Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas, kā arī Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas.

Visiem pacientiem veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Pēc izmeklējumu veikšanas NMPUK, izvērtējot pacientu veselības stāvokli un gūto traumu smagumu vairāki pacienti pārvesti turpināt atveseļošanās procesu uz citām Latvijas ārstniecības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainas karā cietušie pacienti uz Austrumu slimnīcu tiek atgādāti, pateicoties labdarības projekta M-Help.com dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka privātai iniciatīvai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Informāciju sagatavoja: „Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Namniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.