Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Palīdz Ukrainai – izgatavo blindāžas sveces

Blindāžas sveces izgatavošanai nepieciešama metāla bundža ar lielu daudzumu kartona un parafīna, tā var degt vairākas stundas. 

Alūksnes skolotājs Ivars Vīksna rosinājis savus audzēkņus iesaistīties  ierakumu jeb blindāžas sveču gatavošanā. Tās lieti noderēs karadarbības skartajā Ukrainā palikušajiem. Katrs var iesaistīties!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ivars Vīksna ir Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas datorikas skolotājs un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra robotikas un tehniskās jaunrades pulciņa vadītājs. Skolotājs ir savas zemes patriots, cilvēks ar savu viedokli un pārliecību. Izpakojot no iepakojuma mēbeles, kas paredzētas renovētajām ģimnāzijas telpām, skolotājs ierosināja utilizējamo kartonu izmantot, izgatavojot ierakumu sveces, kas lieti noderēs karadarbības skartajā Ukrainā palikušajiem, lai sasildītu ūdeni siltam dzērienam, pagatavotu maltīti vai sasildītos paši tumšos un mitros ierakumos.

Skolotājs Ivars ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešu atbalstu jau veikuši pirmos testus un uzsākuši šo sveču ražošanu. Alūksnes un Apes novada fonda  valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece arī atbalsta iniciatīvu un gādās par sveču nogādi Ukrainā.

Ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes jaunieši, iekārtojušies renovētajās, plašākajās telpās, gatavi uzsākt darbu pie sveču gatavošanas, un aicina sabiedrību atbalstīt ieceri ar izejmateriālu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinājums! 

Aicinām visus pārskatīt savus pagrabu plauktus un citus krājumus, varbūt jums ir nepieciešamās jaunas vai izlietotas (tīras) metāla bundžas ar tilpumu līdz 500 ml un parafīns (stearīns) – derēs arī visi mājās uzkrājušies sveču atlikumi vai parafīns. Lūgums izejvielas sveču ražošanai nogādāt ģimnāzijā (atstāt pie dežurantes).

Aicinām Lāčplēša dienā nolikt sveces Latvijas brīvības cīnītāju piemiņai un kaut vienu neizdegušu svecīti bez trauciņa ziedot Ukrainas brīvības cīnītāju atbalstam!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būsim aktīvi, atbalstīsim Ukrainu, cik katram ir iespējams, un vēl mazliet vairāk!

Inguna Vilemsone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.