Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pagarināts autovadītāju apliecību un drošības padomnieku sertifikātu derīguma termiņš bīstamo kravu pārvadāšanai

Foto: Satiksmes ministrija

Covid-19 pandēmija un ar to saistītie epidemioloģiskās drošības pasākumi globālā līmenī ir ierobežojuši iespējas veikt apmācības un eksāmenu kārtošanu bīstamo kravu pārvadājumu jomā. Lai nodrošinātu autotransporta un dzelzceļa nozaru darbību un konkurētspēju pandēmijas laikā, Satiksmes ministrija ir pievienojusies starpvalstu vienošanās, kas pagarina apliecību un sertifikātu derīguma termiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksmes ministrija ir parakstījusi starpvalstu vienošanās, kas nosaka bīstamo kravu drošības konsultantu (padomnieku) sertifikātu autopārvadājumu un dzelzceļa pārvadājumu jomā, kā arī bīstamo kravu pārvadāšanai paredzēto transportlīdzekļu autovadītāju apliecību derīguma termiņa pagarinājumu līdz 2021. gada 30. septembrim. Termiņa pagarinājums attiecas uz dokumentiem, kuru derīguma termiņš beidzas laika posmā no 2020. gada 1. marta līdz 2021. gada 1. septembrim.

Bīstamo kravu pārvadāšanai ar autotransportu un dzelzceļu nepieciešamie sertifikāti un apliecības ir dokumenti, kas ne tikai ļauj veikt drošus bīstamo kravu pārvadājumus, bet ir arī būtisks aspekts Latvijas pārvadātāju konkurētspējai starptautiskajā tirgū. Pandēmijas laikā apmācības ir pārtrauktas, tādējādi ir ierobežotas iespējas iegūt nepieciešamos dokumentus bīstamo kravu pārvadāšanai. Profesionālās kvalifikācijas apliecību un sertifikātu derīguma termiņu pagarinājums dod iespēju nodrošināt nozares darbības nepārtrauktību un konkurētspēju starptautiskajā tirgū.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.