Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pagarina Alūksnes veselības veicināšanas pakalpojumu centra iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lūdzis Alūksnes novada pašvaldībai pagarināt atklātā konkursa “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra būvdarbi” Ziemera pagasta “Jaunsētās” piedāvājumu iesniegšanas termiņu, jo iecerējuši veikt iepirkumu procedūras dokumentācijas pirmspārbaudi tā paredzamās līgumcenas (apmēram 10 miljoni) dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldība IUB lūgumu sākotnēji noraidīja norādot, ka minētā iepirkuma rezultātā realizējamā projekta īstenošanas termiņš ir ļoti ierobežots, jo jāapgūst Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums līdz 2022. gada beigām. Savukārt IUB vērsa pašvaldības uzmanību uz atsevišķu iepirkuma dokumentācijā konstatētu pretendenta un speciālista kvalifikācijas prasību, lūdzot izvērtēt tās samērīgumu. Rezultātā izsludināts jauns iepirkums ar pagarinātu termiņu. Jebkurā gadījumā visu interesēs ir nodrošināt pēc iespējas plašāku pretendentu – potenciālo būvnieku loku, kas veicinās savstarpēju konkurenci.

Alūksnes novada domes janvāra sēdē izskatīja deputātu Vernera Kalēja, Mārtiņa Augstkalnieša, Līgas Langrates un Janas Zilkalnes iesniegumu par centra būvdarbu iepirkumu. Pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Aiva Egle uzskata – tas, ka IUB izrāda interesi veikt šādu pārbaudi, pašvaldībai nāk par labu. “Ar IUB sadarbosimies un sekosim termiņam, lai tas netraucētu apgūt Eiropas fonda finansējumu. Būvdarbu termiņu saīsināt negribētos,” saka A. Egle.

Veselības veicināšanas pakalpojumu centra būvprojekta arhitekts Andris Kokins laikrakstam uzsver – sākotnēji paredzēts izbūvēt pirmo kārtu jeb pašu ēku ar komunikācijām, bet otrajā kārtā paliks āra zonas izbūve ar āra peldbaseiniem. Savukārt trešajā kārtā, kam šobrīd būvprojekta vēl nav, piesaistītais investors līdzās būvētu viesnīcu ar vismaz simts numuriem, kam vieta rezervēta. “Ja atradīs līdzekļus pirmās kārtas būvniecībai, tad ātri atradīs arī otrajai, jo tie ir saistīti. Nākotnē komplektā ar viesnīcu šis objekts kalpotu vēl labāk, nekā tikai viens pats veselības veicināšanas centrs, jo arī tie viens otru lieliski papildinātu,” saka A. Kokins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš secina – tāda pakalpojumu un infrastruktūras komplektācija, kāda būs Alūksnes centrā, noteikti piesaistīs ģimenes ar bērniem, jauniešus, patiesībā ikvienu vecumposmu, jo interesanti būs visiem.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 7. februāra numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.