Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts šīs sezonas pirmais gripas gadījums

Attēlam ilustratīva nozīme/ Pexels.com

Aizvadītajā nedēļā Latvijā atklāts pirmais gripas gadījums šajā sezonā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš gripas sezonas sākuma, par kuru uzskatāma šīgada 40.nedēļa, kas sākās 28.septembrī, ģimenes ārstu praksēs laboratoriski apstiprinātie gripas gadījumi nav reģistrēti. Tomēr aizvadītajā nedēļa Rīgā reģistrēts viens klīniski noteikts gripas gadījums vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem. Pārskatā minēts, ka pacients netika laboratoriski izmeklēts.

Iepriekšējās nedēļās – no gada 40.līdz 42.nedēļai – par klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem ģimenes ārstu prakses desmit monitoringā iekļautajās teritorijās nav ziņojušas. Arī stacionārās ārstniecības iestādes – kopumā desmit slimnīcas – šajā sezonā nav ziņojušas par hospitalizētiem pacientiem ar gripu vai gripas pneimoniju.

Līdz ar to pārskatā tiek norādīts, ka kopumā pašreizējā gripas aktivitāte valstī atbilst starpsezonu vai pirms sezonas līmenim. Pagājušajā sezonā pirmie gripas gadījumi tika reģistrēti jau oktobra sākumā, kad atsevišķās izglītības iestādēs bija reģistrēti uzliesmojumi ar pieciem un vairāk gadījumiem, kurus izraisījis B tipa gripas vīruss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā saruka pacientu vēršanās ambulatorajās iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumos. Ja šīgada 42.nedēļā, kas ir viena nedēļa pirms pagājušās, bija reģistrēti 1055,5 AAEI gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, tad aizvadītajā nedēļā tika reģistrēti vidēji 898,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tomēr arī pārskatā tiek izcelts fakts, ka pagājušajā nedēļā vispārējās izglītības iestādes bija izsludināts skolēnu brīvlaiks, savukārt 42.nedēļā izglītības iestādes, vadoties pēc pārskatā iekļautajām 30 skolām, apmeklēja 85,1% skolēnu. Šis rādītājs joprojām ir zemāks par vidējiem rādītājiem iepriekšējās sezonās šajā laika periodā, kad apmeklētība bija vidēji 92%.

Pirmsskolas izglītības iestādēs, izrietot no pārskatā iekļautajiem 33 bērnudārziem, pagājušajā nedēļā tika novērots kritums apmeklētībā no 77,9% 42.nedēļā līdz 70,2% aizvadītajā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionā šī gada 42.nedēļā gripas aktivitāte bija zema. Nevienā no gripas uzraudzības kontroles punktos izmeklētajiem paraugiem – kopumā 151 – gripas vīruss netika atklāts. Tikmēr ārpus tīkla – slimnīcās, aprūpes centros un citas iestādes – kopumā 7262 izmeklētājiem paraugiem septiņi bija pozitīvi uz gripas vīrusiem – viens no tiem A tipa un seši B tipa.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā SPKC gripas epidēmijas sākumu izziņoja 2019.gada 11.decembrī. Gripas intensitāte turpināja pieaugt un pērn 51.nedēļā – no 16. līdz 22.decembrim – tika reģistrēta maksimālā gripas intensitāte – 310,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopumā iepriekšējā gripas sezonā apkopoti dati par 23 nāves gadījumiem. Pacientu vecums bija no 38 līdz 92 gadiem, no tiem 13 sievietes un desmit vīrieši. Gandrīz visiem pacientiem bija blakus saslimšanas, tostarp hroniskas sirds-asinsvadu un elpceļu slimības, cukura diabēts, nieru un aknu saslimšanas, onkoloģiskās un citas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.