Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pabriks apmeklēs valsts aizsardzības mācības nometni 10.klašu skolēniem

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā, tiksies ar 10.klašu skolēniem, kuri piedalās Jaunsardzes centra organizētajā valsts aizsardzības mācības nometnē, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts aizsardzības mācības nometne 10.klašu skolēniem poligonā “Lāčusils” norisinās no 2.jūlija līdz 12.jūlijam, un tajā piedalās 74 skolēni no visas Latvijas, kuri skolās apgūst valsts aizsardzības mācību kā izvēles priekšmetu. Jaunsardzes centrs nometni organizē, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nometnes dalībniekiem ir iespēja uzlabot un nostiprināt praktiskās iemaņas, piemēram, orientēšanās un izdzīvošanas prasmes dabā. Nometnē skolēni arī analizē demokrātijas principus un attīsta pilsoniskās līdzdalības prasmes. Tāpat jaunieši piedalās komandas saliedēšanās aktivitātēs, kuru mērķis ir arī attīstīt analītisko domāšanu un izkopt līdera dotības.

Valsts aizsardzības mācības nometnē jaunieši izzina Latvijas Neatkarības kara vēsturi, iepazīstot ar nozīmīgām cīņām saistītas vietas Vidzemē. Kopā ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieku Valdi Kuzminu jauniešiem bija iespēja apmeklēt Valmieras kājnieku pulka pirmo kauju vietas posmā starp Api un Alūksni un šī pulka kritušo karavīru piemiņai veltīto Karvas pieminekli Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes noslēgumā skolēni kārtos pārbaudījumu saskaņā ar valsts aizsardzības mācības programmas prasībām tādās disciplīnās kā ierindas mācība, šaušanas apmācība, orientēšanās, lauka kaujas iemaņas un sakaru apmācība.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka 2018.gada septembrī valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tika sākts 13 Latvijas skolās. Šobrīd šis pilotprojekts tiek īstenots 53 skolās no visas Latvijas, un to apgūst ap 1000 skolēnu.

Sākot ar 2024.gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.