Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pa Alūksnes ezera ledu braukt ar motocikliem drīkst

Attēlam ilustratīva nozīme

Novērots, ka biezākam ledum uzsalstot, gan bļitkotāji, gan dažādu ziemas transporta līdzekļu īpašnieki, gan arī pastaigu cienītāji arvien vairāk izmanto iespēju atrasties uz Alūksnes ezera ledus. Kādi ir kustības ierobežojumi uz Alūksnes ezera ziemas sezonā – šādu jautājumu šonedēļ saņēmām redakcijā no lasītājiem. Ziemā klusā zona nav Vaicājam Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktoram Mārim Lietuvietim, ar kādiem transporta līdzekļiem ziemā uz Alūksnes ezera drīkst atrasties un vai ir kādi ierobežojumi, kas jāievēro.
“Atrasties uz ezera aizliegts ar autotransportu, tieši šo apsvērumu dēļ, ka naktīs mēdz braukt ar automašīnām, bet ir makšķernieki, kuri arī naktīs sēž uz ezera. Savukārt ar motocikliem un kvadricikliem nav aizliegts pārvietoties pa ledu,” skaidro M. Lietuvietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka vasaras sezonā atrasties Alūksnes ezera iekšezera klusajā atpūtas zonā (teritorijā gar Tempļakalna parku – red.) ar kuģošanas līdzekļiem, kam darbojas iekšdedzes dzinējs, ir aizliegts; ja to neievēro, jāmaksā sods. Taču ziemas periodā šādu ierobežojumu nav, un klusajā zonā drīkst pārvietoties gan ar motocikliem, gan kvadricikliem un sniega motocikliem. Viņš uzsver, ka arī makšķernieki izmanto sniega “močus” un kvadriciklus, un līdz šim nav radušās situācijas, kas liktu aizliegt arī šādu transportlīdzekļu pārvietošanos pa ezeru. M. Lietuvietis piebilst, ka ar autotransportu pa ezeru atļauts pārvietoties tikai tad, ja aģentūra ir speciāli ierīkojusi trasi.


Laukumu slidošanai

Iedzīvotāji vēlas, lai aģentūra “Alja” izveidotu slidotavas uz Alūksnes ezera, norādot, ka no sniega varētu attīrīt pat vairākus nelielus laukumus, jo ezers ir liels, tādējādi arī nebūtu drūzmēšanās, katrs varētu ērti slidot individuāli. M. Lietuvietis atbild: “Šis gan ir jautājums pašvaldības aģentūrai “Spodra”. Ja viņi to dara, tad “Alja” ierāda laukumu, kādreiz tas bijis pie Alūksnes mākslas skolas, un “Spodra” to tīra. Mums nav tādu resursu, lai varētu tīrīt laukumu uz ezera.” Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka atzīst – pašlaik nav plānots, ka pašvaldības aģentūra “Spodra” varētu tīrīt slidošanas laukumu uz ezera. “Ņemot vērā ar sniegu bagāto ziemu, visi aģentūras resursi primāri vajadzīgi, lai nodrošinātu pilsētas tīrīšanu,” uzver E.Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Tagad ledus drošs

Vaicāts par ledus biezumu ezerā, M. Lietuvietis norāda, ka tagad uz tā atrasties ir droši gan kājāmgājējiem, gan ziemas transportlīdzekļu vadītājiem. Lai arī ledus ir neviendabīgs, tomēr tā biezums ir no 10 līdz 30 centimetriem. Viņš arī atzīst, ka nedēļas nogalēs uz Alūksnes ezera makšķernieku ir ļoti daudz, jo bijuši gan labvēlīgi laikapstākļi, gan laba cope.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Vajadzētu jau gan to ezera trasi priekš auto izdzīt, jo jauniešiem jānoņem spriedze, lai pēc tam godīgi un forši brauktu pa ielām netrakojot un neapdraudot sevi un citus kā arī nepelnot soda punktus, pie tam jebkurš drošas braukšanas instruktors iesaka pamēģināt savas automašīnas un riepu kontrolēšanu uz ledus un ekstremālos apstākļos, jo nevar jau iemācīties kaut ko to nedarot, manuprāt, tas tikai uzlabotu situāciju uz ceļa. Vēl ne tik sen ziema uz ezera bija laiks kad trasē devās gan jauni, gan veci, bija pat kaut kāds čempionāts, un gan jau zivis to pārdzīvos, tāpat kā pārdzīvo motorlaivu sacensības un tos pašus kvadraciklus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.