Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Otrreiz atsaka atbalstu veselības centra projektam

Alūksnes novada pašvaldība no Finanšu ministrijas projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas saņemto atbildi, kurā komisija paziņo, ka atstāj negrozītu Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) 2. septembra lēmumu neuzņemties saistības un neslēgt vienošanos ar pašvaldību par projekta “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveide” īstenošanu, uzskata par būtisku šķērsli pierobežas reģiona attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka šovasar Alūksnes novada pašvaldība plānoja sākt īstenot projektu “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveide” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, tomēr tas pašvaldībai netiek ļauts, jo atbildīgās institūcijas atsakās slēgt vienošanos ar pašvaldību par projekta īstenošanu sākotnēji apstiprinātam projektam.

Pašvaldības vadība jau vairākkārt publiski paudusi bažas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) apzinātu nevēlēšanos saskaņot šo projektu un vēlmi Alūksnei apstiprināto ERAF finansējumu atņemt, iespējams, pārdalot to citur.

“Saņemtajā dokumentā neredzam būtiski jaunus argumentus, ar ko tiktu pamatots lēmums. Komisija norada, ka nav guvusi pārliecību par specifiskā atbalsta mērķa sasniegšanu, izvērtējot nomnieka finansiālās un darbības spējas saistībā ar izmaiņām tautsaimniecībā Covid-19 izraisītās krīzes un Alūksnes ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ. Zīmīgi, ka atbildi no Finanšu ministrijas komisijas pašvaldībā saņēmām 12. novembra vakarā, pāris stundu pēc tam, kad visa valsts uzzināja par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju. Tieši Pūces kunga vadītā ministrija aktīvi iebilda šī projekta īstenošanai,” uzsver Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka veselības veicināšanas pakalpojumu centra projektam bija jāveicina Alūksnes novada un apkārtējā reģiona ekonomiskā attīstība, radot jaunas darba vietas, veidojot jaunus pakalpojumus un piesaistot privātas investīcijas.

“Šī projekta saturu pašvaldība detaļās bija izklāstījusi atbildīgajām institūcijām un tagad tās secina, ka tas neatbilst pašu izsludinātajai aktivitātei. Laikam ar šo projektu esam mērķējuši augstāk un tālāk nekā mums ļauts pēc VARAM ieskatiem. Mūs nepamet sajūta, ka reģionos un it sevišķi pierobežā nedrīkst celt dzīves kvalitāti un investīcijas šeit ir nelietderīgas. Bet, neskatoties uz to, pašvaldībai ir augstas gatavības rezerves projektu idejas, ko esam gatavi realizēt,” norāda A. Dukulis.

E.Aploja norāda, ka Juris Pūce raidījumā “Krustpunktā” maldina sabiedrību par Alūksnes veselības veicināšanas centra projektu. “Vakardien par demisiju paziņojušais VARAM ministrs J. Pūce publiski vairākkārt paudis, ka neatbalsta Alūksnes novada pašvaldības projektu. Trešdien, 11. novembrī, Latvijas sabiedrisko mediju raidījumā “Krustpunktā” J. Pūce par Alūksnes novada pašvaldības projektu “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveide” pauda tendenciozi negatīvu informāciju, tā kārtējo reizi maldinot sabiedrību un sējot nepatiesu aizdomu ēnu par šī projekta mērķiem,” norāda E.Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Noklausoties raidījumu, pašvaldībā bijām pārsteigti par ministra teikto. Pēc raidījumā izskanējušās Pūces kunga atbildes uz žurnālista jautājumu secinājām, ka ministrs kaut kāda iemesla dēļ savā publiskajā komunikācijā neizmanto aktuālos faktus par šo projektu, lai gan nešaubīgi ministrijas rīcībā ir visa nepieciešamā informācija. Šī iemesla dēļ ministram nosūtījām vēstuli, un darām zināmu to arī plašsaziņas līdzekļiem. Raidījumā Pūces kungs apgalvo, ka vairākas reizes ir bijis Alūksnē, bet nepasaka, ka Alūksnē ar pašvaldības pārstāvjiem ir ticies vien Ministru kabineta izbraukuma sēdes laikā pirms gada, 2019. gada 12. novembrī. Savukārt šovasar ministrs Alūksnes novadā apmeklēja suņu sporta sacensības, kurās pasniedza balvas. Ar nožēlu jāatzīst, ka Pūces kungs nevēlējās pie viena tikties ar pašvaldības vadību, vietējiem uzņēmējiem, kas ir gatavi iesaistīties projekta īstenošanā, un iedzīvotājiem, lai iepazītos ar projektā plānoto un izzinātu neskaidros jautājumus, ja tādi bija. Pūces kungs vadīja ministriju, kuras atbildībā ir valsts reģionālā attīstība, taču ministra rīcība attiecībā uz Alūksnes novada attīstībai nozīmīgo projektu liecina, ka reģionu izaugsme un darba vietu radīšana nav viņa prioritāte. Šobrīd valstiskā līmenī ir uzsākta cīņa pret maldinošas informācijas izplatīšanu. Šai cīņā iesaistījies pat Valsts prezidents Egils Levits, kurš aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt informācijas avotus un to paustās ziņas. Un te šī situācija, kad augsta valsts amatpersona publiski pauž maldinošu informāciju par Alūksnē iecerēto attīstības projektu, tādejādi veidojot par to nepatiesu priekšstatu sabiedrībā,” norāda Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (4)

  1. Nez kādu maldinošu informāciju Pūce izplatīja? Visu skaidri pateica. Ja būtu bijis vairāk laika raidījumā, noteikti pateiktu vairāk. Dome jau arī maldina iedzīvotājus, ka viss ir gluds kā veļas dēlis. Kurš normāls uzņēmējs sadarbosies ar tādu investoru, kurš firmu dibina dienu pirms konkursa dokumentu iesniegšanas. Ir ar pamatkapitālu nelielu, un pat nav labuma guvējs. Ja gadījumā dīlers taisa savas rebes, tad jau cita lieta. Šeit tā arīzskatās, ka par katru cenu vajag izbīdīt to projektu. Kā saka ož nelabi. Tagad 24 tūkstoši iztērēti un gala rezultāts čiks. Tad nu pārsūdzēšanas ikerosinātāji. Atveriet savus maciņus un atgriežiet šo naudu domes kasē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.