Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnieši oponē sūdzībai un uzslavē sakoptību

Foto: Didzis Bauers
Alūksnes pils parks

Atsaucoties uz laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 4. augusta publikāciju “Sētnieki “tur roku uz pulsa” par to, ka Alūksnē nedēļas nogalēs vērojams piegružots parks – pārpildītas atkritumu urnas, līdz ar to atkritumi izbiruši arī pa zemi – alūksnietes Dace un Marita oponē publikācijā paustajam, norādot, ka ik rītu pils parkā satiek sētniekus, kuri uzcītīgi un kārtīgi veic savu darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizstāv sētniekus

“Es katru rītu staigāju ar suni pa parku – tas ir tīrs. Parkā – Vējakalna un Rijukalna ielas krustojumā – vienmēr viss ir nogrābts, urnas izvāktas. Ja vakarā vēlu kaut kas atkritumu tvertnēs ir sagāzts, tad varbūt kāda vārna kaut ko ir izvilkusi zemē. Bet sešos no rīta jau viss ir savākts.

Parks ir tīrs, nekur nekas nemētājas. Es zinu, kur es metu sava suņa atkritumu maisiņus, un katru nākamo rītu atkritumu tvertne ir tukša. Sētniece bez piecām sešos izstaigā bērnu laukumu “Vējiņā”, izstaigā taciņas. Viņai vienmēr ir maiss un grābeklītis rokā. Ir jāaizstāv cilvēki, ja tā nav taisnība. Ja ko redzu parkā, piemēram, kādu aizlūzušu zaru, izdemolētu vietu, pati sazinos ar “Spodras” darbiniekiem, un arī tad viss tiek operatīvi savākts vai salabots. Mums ir ļoti sakopts parks un sētnieki savu darbu veic kārtīgi,” pieredzē un novērojumos dalās alūksniete Dace.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Didzis Bauers
Alūksnes pils parks

Aicina uz konkrētību

Arī Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols lūdz iedzīvotājus nevispārināt, bet minēt konkrētas vietas, konkrētas atkritumu urnas, lai, pirmkārt, problēmu var operatīvi novērst, un, otrkārt, lai ir skaidrība par konkrēta sētnieka darbu. “Mūsdienās komunikācijas līdzekļi atļauj visu fiksēt konkrētajā vietā un laikā, ko arī lūdzam šādās situācijās darīt. Vislabāk ar šādu informāciju vērsties uzreiz tieši “Spodrā”,” iesaka aģentūras direktors. Viņš ir gandarīts, ka par pilsētas sakoptību saņem lielākoties tikai labas atsauksmes, tādēļ ir atvērts komunikācijai, lai pilsētu sakārtotu vēl labāk. “Pilsētas svētku laikā un arī citkārt esam saņēmuši ļoti labas atsauksmes par tīrību. Par mūsu pozitīvo pieredzi šajā ziņā interesējušies pat tādu pilsētu kā Valkas un Valmieras komunālie dienesti,” viņš palepojas un aicina iedzīvotājus sadarboties arvien sakoptākas pilsētas veidošanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.