Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Operatīvie dienesti aicina: “Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!”

Valsts policija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) uzsākusi drošības kampaņu “Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!”. Kampaņa plašākai sabiedrībai atgādinās par operatīvo transporta līdzekļu steigšanās iemesliem un to, kādēļ dienestiem kritiski svarīgi ir galamērķi ierasties laikus, vienlaikus aicinot ikvienu rīkoties, lai neaizkavētu operatīvo transportu, vēsta Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ir vairāk nekā 800 tūkstoši autovadītāju un tomēr jāsecina, ka daļa šoferu izturas bezatbildīgi pret ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, tostarp ceļa došanu operatīvajam transportlīdzeklim. Noteikumu neievērošana tieši pret operatīvo transporta līdzekli ir potenciāli draudi sabiedrībai, jo to izsaukumi saistīti ar dzīvību glābšanu. Autovadītāju attieksme, noteikumu nezināšana vai to neapzināta aizmiršana var būt apdraudējums kopējai satiksmes, sabiedrības drošībai un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

“Katra minūte operatīvajiem dienestiem ir svarīga, lai galamērķī nonāktu savlaicīgi un bez kavēšanās. Akcentējot palīdzības jēdzienu, mēs ne tikai atgādinām par operatīvā transportlīdzekļa mērķi, bet arī katram cilvēkam piesaucam labi pazīstamu gandarījuma sajūtu, kas pārņem, izdarot labu darbu. Šajā gadījumā palīdzība izpaužas kā nestāšanās ceļā tiem, kas steidzas palīgā. Ikvienu sabiedrības locekli aicinām apzināties savu aktīvo lomu ceļu satiksmē, tajā skaitā operatīvā transporta centienos palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Sabiedrības iesaistei jeb palīdzībai nevajag daudz – tikai nestāties ceļā tiem, kas steidzas palīgā,” stāsta Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

“Steidzoties uz ugunsgrēku dzēšanu vai glābšanas darbiem, ugunsdzēsējiem glābējiem ir ļoti svarīgi pēc iespējas tuvāk un ātrāk nokļūt līdz notikuma vietai, un nereti tieši šīs satiksmē un neizbraucamos pagalmos lieki iztērētās sekundes ir no svara. Ikreiz, kad novietojat transportlīdzekli vai aizkavējat ceļā operatīvo transportu, padomājiet – varbūt līdzīgā gadījumā šķēršļi satiksmē traucēs ugunsdzēsējiem glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt tieši jums vai jūsu tuviniekiem!” uzsver VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule atgādina to, ka bezsamaņas, sirds apstāšanās, smagu traumu vai citās dzīvību apdraudošās situācijās izšķiroša var būt katra minūte un reizēm pat sekunde. “Kad ar ieslēgtām bākugunīm brigāde steidzas uz izsaukumu, šim brīdim ir dzīvības cena. Tas būtu jāizprot katram autovadītājam, riteņbraucējam un gājējam, kuri nereti pēdējā brīdī steidz pārskriet pāri ielai. Atceramies, ka uz ceļa ikviens savā ziņā ir iesaistīts palīdzības sniegšanā, jo var palīdzēt mūsu mediķiem izbraukt ceļu ātrāk. Mēs gribam paļauties uz citu ceļu satiksmes dalībnieku līdzdalību, lai ātrāk nokļūtu galamērķī pie pacienta, kurš gaida. Esiet saprotoši un palīdzēsim cilvēkiem nelaimē kopā!”

Kampaņas laikā būs pieejamas īpašas brīdinājuma biļetes ar atgādinājumu “nestāties ceļā” operatīvajam transportam. Biļetes ir radītas ar nolūku aicināt autobraucējus atcerēties pašiem un nepieciešamības gadījumā atgādināt arī citiem par “nestāšanos ceļā” operatīvajam transportam, novietojot biļeti aiz automašīnas vējstikla tīrītāja slotiņas. Šīs biļetes izdalīs Valsts policijas, VUGD un NMPD pārstāvji, kā arī tos varēs saņemt Circle K degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija šo īpašo biļeti pasniegs katram jaunajam autovadītāja apliecības saņēmējam.

Lai vizualizētu operatīvo transportlīdzekļu ikdienu un šķēršļiem, ar kuriem jāsastopas dienestiem steidzoties palīgā, Rīgas centrā, Satekles ielas un Aspazijas bulvāra krustojumā, ir izvietota vides instalācija. Tās centrālais elements ir transporta līdzeklis, kas simbolizē to, ka ikviens transporta līdzeklis, ja tas nedod ceļu operatīvajam transporta līdzeklim vai ir nepareizi novietots stāvēšanai, var kļūt par šķērsli tiem, kas steidzas palīgā un kam katra minūte ir izšķiroša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksmes drošības kampaņu “Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!” organizē Valsts policija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Ceļu satiksmes drošības direkciju un Circle K Latvija. Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Kāpēc policija caur mēdijiem nemeklē automašīnu un vadītāju,kura Latgales un Kanaviņu ielas krustojumā sabojāja ielas norobežojuma margas un atstāja notikuma vietu.Simts punkti dzērumā.Vai policists Fins pats izmeklē savu rīcību.Tur vajag nopietnu izmeklēšanu no drošības dienesta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.