Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nosaukums “Centrālā administrācija” neko nemaina

Alūksnes novada pašvaldība 2021. gada nogalē juridiski sakārtojusi visas savas struktūrvienības, oficiāli reģistrējot arī struktūru ar nosaukumu “Centrālā administrācija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis skaidro, ka ar vārdiem “Alūksnes novada pašvaldība” saprotamas visas struktūrvienības, kas tajā ietilpst – novada dome, vadība, administrācija, pašvaldības iestādes, kapitālsabiedrības, izglītības un kultūras iestādes un pagastu pārvaldes. Pēc pašvaldību vēlēšanām pērn jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Alūksnes novada pašvaldības vadībai norādīja, ka pašvaldībā nedrīkst ietilpt nereģistrēta struktūra – administrācija – kā tas bija tobrīd. Tādēļ, lai sakārtotu dokumentāciju, izpilddirektors, kura vadībā administrācija strādā, apstiprināja izstrādāto nolikumu un administrācija tika reģistrēta juridiski ar nosaukumu “Centrālā administrācija”.

“Pēc būtības Alūksnes novada pašvaldības struktūrā nekas nemainās, tā tikai sakārtota juridiski. Līdz šim ne tikai novada iedzīvotāji, bet arī daudzi pašvaldības darbinieki, īpaši tie, kuri strādā pagastos, nereti kļūdaini bija pieņēmuši, ka ar apzīmējumu “Alūksnes novada pašvaldība” definējama tikai tā iestāde, kas atrodas Dārza ielā 11, Alūksnē, administratīvajā ēkā. Tomēr tas tā nav. Pašvaldība ir visas iepriekš minētās iestādes, arī pagastu pārvaldes, bet tikai tās Centrālā administrācija atrodas Dārza ielā 11,” skaidro I. Berkulis. Vārdu salikums “Centrālā administrācija” izraudzīts arī tādēļ, ka katrai pašvaldības iestādei arī ir sava administrācija.

Centrālajā administrācijā ietilpst:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Alūksnes novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs;
  • Kanceleja;
  • Juridiskā nodaļa;
  • Finanšu nodaļa;
  • Grāmatvedība;
  • Plānošanas un attīstības nodaļa;
  • Īpašumu nodaļa;
  • Kultūras un sporta nodaļa;
  • Informācijas tehnoloģiju nodaļa.

Avots: Alūksnes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.