Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nolemj izmantot Covid-19 eksprestestus sociālās aprūpes centru darbiniekiem

Attēlam ilustratīva nozīme/ Foto: LSM.lv

Valdība 12. janvārī atbalstīja eksprestestu veikšanu sociālās aprūpes iestādēs, vēsta Labklājības ministrijas pārstāvis Jānis Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka Ministru kabinets konceptuāli vienojās centralizēti iepirkt un nodrošināt testus gan valsts, gan pašvaldību aprūpes institūcijās. Valsts sociālās aprūpes centriem šobrīd dots uzdevums testus iegādāties un nodrošināt nekavējoties, savukārt, pašvaldību sociālās aprūpes centriem tiks veikts centralizēts iepirkums, izmantojot Aizsardzības ministrijas institūciju un VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests) iesaisti, iepērkot un izdalot pašvaldībām. Finansējums ātro testu iegādei tiks ņemts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Labklājības ministrija līdz ceturdienai aprēķinās šim mērķim nepieciešamo finansējumu un valdībā iesniegs informatīvo ziņojumu.

Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas ierosinājuma jau veikts pilotprojekts VSAC “Rīga”, kur ar eksprestestiem testēti darbinieki, kuri strādā divās darba vietās. Ministre pauž gandarījumu, ka izdevies panākt atbalstu apjomīgai ātro testu iegādei:

“Paldies Ministru kabineta locekļiem, kas sadzirdēja manu lūgumu cilvēka dzīvību nevērtēt tikai naudas izteiksmē. Šobrīd svarīgākais ir līdz minimumam ierobežot Covid-19 izplatīšanās riskus sociālās aprūpes centros.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labklājības ministrijā atgādina, ka saistībā ar Covid-19 gadījumu pieaugumu, labklājības ministre Ramona Petraviča nosūtījusi vēstuli sociālās aprūpes centriem, kurā vērš uzmanību uz veicamajiem pasākumiem, lai mazinātu Covid-19 infekcijas riskus. Tostarp, katrā institūcijā jābūt ieviestai sistēmai, lai uzraudzītu darbinieku un iemītnieku veselības stāvokli. Par epidemioloģiskās drošības pasākumu precīzu ievērošanu un to ievērošanas kontroli atbild katras iestādes vadītājs personīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.