Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nojauks bīstamus šķūņus

Foto: pixabay.com

Trapenē nojauks divus vidi degradējošus un bīstamus šķūņus Bormaņmuižas parka teritorijā. Šķūnis pie neapdzīvotas mājas “Kārkliņi” ir bez piederības un atrodas uz pašvaldības zemes. Lai Bormaņmuižas parks būtu skaists un sakopts, pagasta pārvalde rosina šķūņus nojaukt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada Būvvalde īpašumu apsekojusi un atzinusi, ka ēkas ir vidi degradējošas un bīstamas, tādēļ nojaucamas. Trapenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Šepters laikrakstam skaidro, ka ēkas plānots nojaukt ar minimāliem finanšu ieguldījumiem. “Ēku nojaukšana plānota divos etapos. Ir uzrunāts uzņēmums Smiltenes novadā, kam interesē vecu šķūņu dēļi, lai tos izmantotu otrreiz un taptu skaitas lietas. Uzņēmums ir uzrunāts, apskatījās šķūņus un šobrīd gaidām piedāvājumu – vai būs interese un iegādāsies kokmateriālu. To, kas uzņēmumam nebūs vajadzīgs un izmantojams, kopīgiem spēkiem nojauksim Lielajā talkā aprīļa beigās. Ko varēs, izmantosim malkai, ko ne, sadedzināsim. Teritorija būs skaista un sakopta,” stāsta J. Šepters. Vaicāts, vai pagastā būtu jānojauc vēl kādas ēkas, J. Šepters atbild, ka nav tāda pagasta, kur nebūtu nojaucamas ēkas. Tomēr ne vienmēr tās pieder pašvaldībai, tāpēc nojaukšana jāuzņemas to īpašniekiem.

Vai atļaut pagasta pārvaldei ēkas nojaukt, lēma Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē. Deputāti pagasta iniciatīvu atbalstīja vienbalsīgi. Deputāts Ervīns Labanovskis vien interesējās, kā pašvaldībā izlemj, kad kāda ēka nojaucama. Novadā esot daudz tādu ēku, ko būtu vēlams nojaukt. Domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš skaidroja, ka iniciatīvai par ēkas nojaukšanu jānāk no pagasta pārvaldes, Smiltenes pilsētā – no saimnieciskās darbības nodaļas. “Lemt varam tikai par tiem īpašumiem, kas atrodas uz pašvaldības zemes, bet Būvvaldes akti ir saistoši arī privātajiem īpašniekiem. Piemēram, pagājušajā gadā Smiltenes pilsētā nojaucām šķūni,” skaidroja E. Avotiņš.

Smiltenes novada Būvvaldes vadītāja Liene Brolīte skaidroja, ka pamatojoties uz Būvniecības likuma 7. pantu un Civillikumu, par šādu būvju nojaukšanu lemj pašvaldība. “Par būvēm, kas jānojauc, pašvaldība uzzina, braucot apsekot kādus citus objektus, pieņemot būves ekspluatācijā, risinot strīdus jautājumus. Ja pa ceļam redzam kādu graustu vai jaunbūvi, piefiksējam adresi un vēršamies pie īpašnieka,” skaidroja L. Brolīte un atzina, ka speciālus bīstamo ēku apsekojumus nerīko. “Ja ir informācija par nojaucamu ēku, sazināmies ar īpašnieku. Ja īpašnieks nereaģē, uzsāk administratīvo procesu, dodot iespēju sakārtot savu īpašumu. Ja to nedara Būvvaldes noteiktajā termiņā, var izteikt brīdinājumu. Ja darbi tomēr neseko, var sodīt ar naudas sodu. Arī tam nelīdzot, pašvaldība var veikt piespiedu izpildi. Tas nozīmē ēku nojaukt par pašvaldības līdzekļiem un pēc tam tos piedzīt. To gan ne reizi neesam izmantojuši,” skaidroja L. Brolīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.