Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No oktobra bezmaksas sabiedriskais transports arī Alūksnes novadā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1.oktobra 15 reģionālajos maršrutos tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, “Alūksniešiem.lv” informēja VSIA Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.

Bezmaksas sabiedriskais transports tiks ieviests 15 maršrutos Alūksnes, Rūjienas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Balvu, Rugāju, Viļakas, Jēkabpils, Jaunjelgavas, Ērgļu un Saldus novadā. Bezmaksas transports tiks nodrošināts visos vai atsevišķos maršruta reisos.

Kopumā šīs izmaiņas skars 60 reisus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezmaksas sabiedriskais transports pilnībā vai daļēji tiks ieviests maršrutā Nr.6746 Saldus-Jaunauce, Nr.5265 Ludza-Cibla-Krivanda-Cibla-Ludza, Nr.5634 Ludza-Felicianova-Zilupe-Šķaune, Nr.6579 Ludza-Seiļi-Rundēni-Lauderi-Ludza, Nr.6552 Ludza-Zilupe-Konecpole-Ludza, Nr.6711 Alūksne-Dēliņkalns-Korneti-Alūksne, Nr.5048 Balvi-Upetnieki-Balvi, Nr.6444 Viļaka-Vecumi-Lavošnieki, Nr.6986 Jēkabpils-Mežgale, Nr.5497 Jēkabpils-Sunākste, Nr.6517 Ērgļi-Liepkalne-Sausnēja, Nr.3034 Autoosta-Lugažu stacija-Autoosta, Nr.6597 Smiltene-Strenči-Smiltene, Nr.6686 Smiltene-Trikāta-Strenči-Smiltene un Nr.6608 Rūjiena-Ipiķu skola-Rūjiena.

Detalizētāka informācija par to, kuri reisi katrā maršrutā būs bez maksas, pieejama ATD tīmekļvietnē “atd.lv”.

L. Pelčere skaidro, ka ir vairāki kritēriji, kas nosaka bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanu, tostarp attiecīgās apdzīvotās vietas apdzīvotība ir mazāka par četriem iedzīvotāji uz vienu kvadrātkilometru, valsts dotāciju īpatsvars maršruta vai reisa uzturēšanai ir vismaz 85%, reisu skaits maršrutā nepārsniedz sešus reisus dienā, ieņēmumi no pārdotajām biļetēm, ieskaitot pasažierus, kuru braucienus daļēji vai pilnībā apmaksā valsts, nepārsniedz 15%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārtība, kā iedzīvotāji varēs saņemt pakalpojumu bez maksas, paliks nemainīga, proti, autobuss kursēs saskaņā ar noteikto kustības sarakstu, kas būs norādīts pieturās izvietotajās kustības saraksta plāksnēs un ATD tīmekļvietnē, kā arī pārvadātāju mājaslapā. Pasažierim, iekāpjot autobusā, tiks izsniegta nulles vērtības biļete, lai ATD būtu pieejama precīza statistika par katra reisa pieprasījumu.

Ieviešot bezmaksas sabiedrisko transportu, valsts dotācijas būtiski nepalielināsies, jo papildus būs jākompensē tikai neliela negūto ieņēmumu daļa.

Plānots, ka maršruti, kuros tiks nodrošināti bezmaksas pasažieru pārvadājumi, tiks pārskatīti vismaz reizi gadā. Savukārt Sabiedriskā transporta padome šos maršrutus apstiprinās uz diviem gadiem ar nosacījumu, ka pēc sešiem mēnešiem no lēmuma pieņemšanas dienas padomei lēmums jāpārskata.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.