Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No februāra mainīsies “Gulbene, Alūksne, Balvi” pārvadātājs

No 2021. gada 1. februāra maršrutu tīkla daļā “Centrs-2, “Gulbene, Alūksne, Balvi”, “Pierīga (kreisais krasts)” mainīsies pārvadātājs, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus.
Mainoties pārvadātājam, kustības sarakstā izmaiņu nebūs; autobusi kursēs tāpat kā līdz šim. Šajās maršrutu tīkla daļās pārvadātāji pakalpojumus nodrošinās līdz gada beigām, informē pārstāve Lilita Pelčere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020. gada augustā Autotransporta direkcija izsludināja iepirkumu, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību laika periodā, kad esošajiem līgumiem ar pārvadātājiem būs beidzies termiņš, bet jaunie līgumi ar 10 gadu termiņu vēl nebūs stājušies spēkā. Tādējādi atsevišķos Latvijas reģionos mainīsies pasažieru pārvadātājs, bet lielākajā daļā Latvijas tas nemainīsies līdz 2021. gada 31. jūlijam vai gada beigām.

Pārvadātāji, kas nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus no 1. februāra:

  1. lote “Centrs-2” (starppilsētu maršruti virzienā uz Alūksni, Preiļiem, Skaistkalni, Rūjienu, Balviem, Baltinavu, Auci, Kolku, Ventspili u.c.) – SIA Norma-A (līdz šim apkalpoja AS Nordeka);
  2. lote “Gulbene, Alūksne, Balvi” – apvienība SIA Gulbenes autobuss un Sabiedriskais autobuss (līdz šim maršrutu tīkla daļu “Gulbene” apkalpoja SIA Gulbenes autobuss, “Alūksne” – SIA Sabiedriskais autobuss, bet “Balvi” – SIA Balvu autotransports);
  3. lote “Pierīga (kreisais krasts)” (maršruti virzienā uz Olaini, Ķekavu, Mārupi, Baldoni, Daugmali, Baložiem, Jūrmalu, Kalnciemu u.c.) – apvienība SIA Sabiedriskais autobuss, AS Liepājas autobusu parks un AS Nordeka (līdz šim maršrutus apkalpoja apvienība AS Rīga Taksometru parks, AS Liepājas autobusu parks un AS Nordeka).

Ņemot vērā, ka ar konkursa uzvarētājiem tiek slēgts īstermiņa līgums, noteiktās kvalitātes prasības ir tādas, ko pārvadātāji nodrošināja līdz šim un kuru izpildei papildu investīcijas nav nepieciešamas. Noteikts, ka temperatūrai autobusa salonā jābūt robežās no + 16C līdz + 24C (atbilstoši sezonai), kā arī 10% autobusu jābūt pielāgotiem personu ar funkcionāliem traucējumiem pārvadāšanai. Starppilsētu maršrutos autobusu vidējais vecums nedrīkst būt lielāks par 10 gadiem, kā arī jābūt nodrošinātai iespējai autobusā iegādāties biļeti, maksājot ar bezkontakta norēķinu karti. Savukārt vietējās nozīmes maršrutos autobusu vidējais vecums nevar būt vairāk par 20 gadiem, bet katra atsevišķa autobusa vecuma nevar pārsniegt 25 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: LSM.lv/ attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.