Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No “drošo pašvaldību” saraksta izkritis Apes novads

Foto: Baltic Trails/ Attēlā D. Ozoliņa Apes vidusskola/ attēlam ilustratīva nozīme

No nākamās nedēļas pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 31 pašvaldība, kas ir tikpat daudz, cik iepriekšējā nedēļā, lai gan pašvaldību sarakstā ir notikušas izmaiņas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija. “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No “drošo pašvaldību” saraksta izkrituši Apes(11. maijā Apes novadā reģistrēti 18 saslimušie), Cesvaines, Dagdas, Krustpils, Strenču un Viesītes novadi.

Savukārt epidemioloģiski drošo pašvaldību pulkam pievienojušies Brocēnu, Līvānu, Pāvilostas, Raunas, Salas un Tērvetes novadi. Kopumā klātienes mācības skolēniem no dažādām klašu grupām nākamnedēļ varēs rīkot Aizputes, Aknīstes, Alsungas, Baldones, Baltinavas, Beverīnas, Brocēnu, Dundagas, Ilūkstes, Jaunpiebalgas, Kandavas, Kocēnu, Līvānu, Mazsalacas, Naukšēnu, Neretas, Nīcas, Pārgaujas, Pāvilostas, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rojas, Rucavas, Salacgrīvas, Salas, Tērvetes, Vaiņodes, Valkas un Varakļānu novads.

No lielajām pilsētām klātienes mācības skolēniem no dažādu klašu grupām varēs rīkot Jēkabpils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC aktuālākais “drošo pašvaldību” saraksts spēkā stāsies no nākamās pirmdienas, 17.maija.

LETA jau ziņoja, ka no 7.aprīļa 12.klašu skolēni visā valstī divreiz nedēļā var doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, paredz Ministru kabineta lēmums.

Lai sagatavotos maijā gaidāmajiem centralizētajiem eksāmeniem, 12.klašu skolēni varēs mācīties klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā visā valstī neatkarīgi no Covid-19 saslimstības rādītājiem. Apmēram 20 000 vidējās izglītības beidzēju tā būtu iespēja pārliecināties par savām zināšanām pirms eksāmeniem. Skolēni tiks testēti, ievēros visus epidemioloģiskās drošības prasības un nepārklāsies “drošajās zonās” skolā ar jaunākajām klasēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēs atsākt 1.-6.klašu skolēni, kā arī pēc rotācijas principa 7-9. un 10.-11.klases. Testēšana tiks nodrošināta tikai izglītības iestādes nodarbinātajiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.