Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No azartspēlēm “Pašatteikušos personu reģistrā” iekļauts jau vairāk nekā 8200 personu 

pixabay.com

Kopš šī gada 1. janvāra vienotajā “Pašatteikušos personu reģistrā” pieteikušās jau 8233 personas, brīvprātīgi liedzot sev piekļuvi azartspēlēm un izlozēm spēļu zālēs un interneta vidē. Jūnijā reģistrā saņemti vairāk nekā 1100 pieteikumu, informē Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaptverošs “Pašatteikušos personu reģistrs” Latvijā darbojas kopš 2020. gada 1. janvāra. Tā mērķis ir aizsargāt sabiedrības intereses un fizisko personu tiesības atturēties no pārmērīgas tieksmes uz azartspēļu, tajā skaitā interaktīvo azartspēļu, spēlēšanu vai piedalīšanos interaktīvajās izlozēs.
Iepriekš tas bija saistošs tikai interaktīvo azartspēļu vietnēs.

“2019. gadā publicētajā pētījumā, ko veica Veselības ministrija, tika konstatēts, ka azartspēļu atkarības riskam Latvijā ir pakļautas vairāk nekā 16 000 personu. Līdz šim saņemto pieteikumu skaits “Pašatteikušos personu reģistrā” rāda, ka iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju liegt sev piekļuvi azartspēlēm. Šādam reģistrēšanās tempam saglabājoties, varam prognozēt, ka līdz šī gada beigām lielākā daļa no azartspēļu riskam pakļautajiem cilvēkiem jau varētu būt iekļāvuši sevi reģistrā,” norāda S. Birne.

Pašatteikušos personu reģistrā var sevi iekļaut brīvprātīgi, un tas ir jādara katram personīgi. Iesniegumu var iesniegt attālināti īpašā tīmekļa vietnē https://registrs.iaui.gov.lv, personas autentifikācijai izmantojot elektroniskās identifikācijas rīkus, kā arī rakstveidā – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā un visās azartspēļu organizēšanas vietās.

Reģistrācija stājas spēkā iesnieguma iesniegšanas dienā. Ieejot spēļu vietā (gan fiziskā, gan interneta vidē), ikvienai personai jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, lai pārliecinātos, vai persona nav iekļāvusi sevi pašatteikušos personu reģistrā. Reģistrā iekļautajām personām ieeja vai pieeja azartspēlēm ir liegta. Šobrīd reģistra liegums attiecas uz visām klasiskajām azartspēlēm, interaktīvajām azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm, minimālais lieguma termiņš ir 12 mēneši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019. gada 3. aprīlī Saeima pieņēma grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, paredzot “Pašatteikušos personu reģistra” izveidošanu, par reģistra pārzini nosakot Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju. Igaunijā un Lietuvā līdzīgi reģistri darbojas jau divus gadus, un katrā no valstīm ir reģistrējušās 13 000 personu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.