Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No 1.marta Apes novadā 1.–4. klašu skolēni atsāks mācības klātienē

No 1.marta Apes novada skolās mācību procesu klātienē uzsāks 1.–4. klašu skolēni, šādu lēmumu pieņēma Apes novada domes deputāti 25.februāra sēdē, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 24.februāra informāciju par novadiem, kuros epidemioloģiskie apstākļi pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē izglītības iestāžu 1.-4. klasēm, vēsta Apes novada mājaslapā izvietotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar lēmumu, Apes novadā 1.-4. klašu skolēnu mācības klātienē tiek noteiktas no 1.marta līdz 5.martam, ņemot vērā SPKC informāciju 3.martā, Apes novada dome izdos rīkojumu par turpmāko mācību procesa organizēšanu novadā.

Atskaites punkts klātienes mācību uzsākšanai ir 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā atrodas izglītības iestāde, tas ir 200, bet atsevišķos gadījumos ne vairāk kā 220. Apes novadā uz 24.februāri 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotājiem ir 186.

Skolām, kurās tiek atsāktas klātienes mācības, ir jāievēro noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

skolēniem no 1. klases ir jālieto maskas, skolām jānodrošina regulāra telpu vēdināšana, distancēšanās mācību procesā, klašu nepārklāšanās starpbrīžos, jāveic dezinfekcijas pasākumi, kā arī skolām pēc Veselības inspekcijas izstrādāta algoritma klātienē nodarbinātajiem obligāti jāveic iknedēļas Covid-19 testēšana.

Ja mācību iestādē ir skolēni, kuri dzīvo citas pašvaldības teritorijā ar augstākiem saslimstības rādītājiem, izglītības iestādes vadītājs konsultējas ar izglītojamā vecākiem, izvērtē iespējamos riskus un lemj par iespējām mācīties klātienē katrā konkrētā gadījumā atsevišķi.

Novada pašvaldības deputāti īpaši aicina ģimenes būt atbildīgiem, rūpīgi izvērtēt bērnu veselības stāvokli un neļaut skolu apmeklēt bērniem ar paaugstinātu temperatūru vai citām saslimšanas pazīmēm. Sargāsim sevi, skolotājus un klases biedrus!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Pexels.com/attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.