Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nav intereses par plāniem Alsviķu ielā

Uz Alsviķu ielas 2, Alūksnē, lokālplānojuma pirmās redakcijas publisko apspriešanu klātienē neierādās neviens interesents. “To nevar vērtēt ne labi, ne slikti. Vēl pirms apspriešanas publiskajā telpā izskanēja informācija par pašvaldības plāniem un, iespējams, iedzīvotājiem viss ir skaidrs. Lielāka interese par šādām sanāksmēm ir tad, kad ir kādi iebildumi, šoreiz tādu nav. Varbūt tā tomēr ir vienaldzība,” teic SIA “Grupa93” projektu vadītāja Sarmīte Lesiņa. Nokavēts gan vēl nekas nav, attālināti publiskās apspriešanas sanāksmes notiks šo ceturtdien, 30. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī laikrakstā vairākkārt esam rakstījuši par Alūksnes novada pašvaldības domes ieceri Alsviķu ielā 2 būvēt zemas īres maksas mājokļus. Mērķim plānots piesaistīt valsts atbalsta programmas finansējumu šādu daudzdzīvokļu māju celtniecībai. “Apbūves tipoloģijai par pamatu ņemti citu pašvaldību labas prakses projekti, piemēram, “Siguldas Būvmeistars” Siguldā un Cēsīs realizējis 16 un 24 dzīvokļu dzīvojamo māju projektus, kas būtu adaptējami arī Alūksnē. Dzīvokļu tipoloģija ir ļoti laba, Siguldā un Cēsis tie ir pieprasīti, visi izpārdoti,” skaidro S. Lesiņa.

“Koncepts paredz 3,5 hektāru teritorijā būvēt piecas patstāvīgas ēkas. 16 vai 24 dzīvokļu mājas, ne augstākas par četriem stāviem. Piekļuve mājām būtu no Alsviķu ielas puses, veidojot divus pieslēgumus. Alsviķu ielā gājēju ērtībai plānots izbūvēt trotuāru. Tāda tur šobrīd nav, bet gājēju pārvietošanās ir intensīva, tādēļ tas būtu liels ieguvums arī apkārtējo māju iedzīvotājiem. Savukārt kopējās satiksmes drošības uzlabošanai rekomendēta Alsviķu un Helēnas ielas krustojuma pārbūve, pārkārtojot satiksmes organizāciju no T-veida krustojuma uz kompaktu rotācijas apli,” skaidro S. Lesiņa.

Otrs būtiskais ieguvums ikvienam iedzīvotājam – vieta ap dīķi paliks kā zaļā parka apstādījumu teritorija jeb skvērs un nākotnē to varētu pilnveidot kā atpūtas vietu, piemēram, ierīkojot piknika vietas. Ir iespēja turpināt Alūksnes strūklaku tradīciju un arī Alsviķu ielas dīķī izvietot strūklaku. Visus kokus pie Pirmās skolas akmens saglabās. “Ja būvniecības dēļ kādi koki būs jāzāģē, to vietā būs jauni stādījumi,” skaidro S. Lesiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publiskā apspriešana notiks līdz 5. aprīlī. Priekšlikumus vēl var iesniegt. Attālināti, videokonferences formātā “Zoom” platformā, publiskās apspriešanas sanāksmes notiks 30. martā pulksten 17.30. Pieslēgšanās saite – https://us02web. zoom. us/j/84339977847 .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.