Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nākamgad aģitācijai pašvaldību vēlēšanās partijas varēs tērēt līdz 439 322 eiro

Foto: NRA

Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu limits reklāmas izvietošanai un labdarībai pirms nākamgad plānotajām pašvaldību vēlēšanām ir 439 322 eiro, “Alūksniešiem.lv” informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB aprēķinājis priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru katrā Latvijas pašvaldībā, ko politiskās partijas drīkstēs tērēt pirms 2021.gada 5.jūnijā plānotajām pašvaldību vēlēšanām. Ierobežotie izdevumi attiecas uz politiskās reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem un dāvinājumiem.

“Alūksniešiem.lv” aģentūrā Leta noskaidroja, ka priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi. Saskaņā ar KNAB aprēķiniem, ja partija vai partiju apvienība plāno kandidēt visā Latvijas teritorijā, tad maksimālais priekšvēlēšanu aģitācijas apmērs, ko tā drīkst izlietot minētajiem mērķiem, ir 439 322 eiro.

Neatkarīgi no pašvaldības personas, kas nav saistītas ar partijām un to apvienībām, priekšvēlēšanu aģitācijai par partijām un deputātu kandidātiem drīkstēs izmantot līdzekļus, kas nepārsniegs 15 nākamajā gadā noteikto minimālo mēnešalgu apmēru. Šīm personām aģitācijas ierobežojumi attiecas uz reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem, dāvinājumiem, kā arī pasta pakalpojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods sāksies 2021.gada 6.februārī un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 5.jūnijam.

KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā ir stingri aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu, kas par maksu publicēti elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā.

Aģitācijas veicējiem, tostarp, partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, ir atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kuri līdz nākamā gada 7.janvārim būs KNAB un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei deklarējuši priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB aprēķinus par partiju maksimālo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru pirms nākamgad plānotajām pašvaldību vēlēšanām veica, balstoties uz likumā minēto metodoloģiju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegto informāciju par pašvaldību sarakstu.

Rīgā nākamgad pašvaldību vēlēšanas nenotiks, jo tās norisinājās šogad augustā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.