Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Muižkunga ēkā sportot neliedz

Gaujieniešu starpā plašas diskusijas raisījusi pašvaldībai piederošā ēkā ierīkota sporta zāle, kur sportošana notika bez pašvaldības saskaņojuma. Līdz šim paši sportisti bija saimnieki ēkā, bet tagad rūpes par ēku uzņēmusies pašvaldība – slēdzene nomainīta un apmeklējumi jāsaskaņo. Tas gan radījis neapmierinātību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota skaidro – pagasta pārvaldei nebija nekādas oficiālas informācijas par aktivitātēm pašvaldībai piederošajā Muižkunga ēkā (bijušajā meiteņu internātā). “Tik vien, ka šeit ir trenažieri. Nav noteikti zāles apmeklējuma laiki, praktiski – kad nu kādam bija laiks, viņš izmantoja “savu” atslēgu un sportoja. Pils ēku pārzine ielaida sportot gribētājus individuāli. Nebija arī nekādu dokumentu par trenažieru zāles izvietošanu minētajās telpās. Tā nedrīkst būt, ka pašvaldība nezina, kas notiek tās atbildībā esošajās ēkās. Atslēga bija visiem citiem, bet ne pagasta pārvaldei. Ēkā nav veiktas ugunsdrošības un elektroinstalāciju pārbaudes, kas nozīmē, ka nav droša arī no šīm prasībām. Nebija neviena atbildīgā. Tur pat nav tualešu un dušu, ir tikai ierīkota sportošanas vieta. Sajūta ir tāda, ka ēka pieder kādam citam, nevis pašvaldībai. Lai saprastu situāciju un problēmu risinātu, nomainījām slēdzeni un beidzot arī pagastam ir piekļuve ēkai. Jā, tie, kuri turp devās sportot, šobrīd ir neapmierināti,” stāsta I. Avota.

Kritiskā stāvoklī

Tā gan nebūšot, ka aktīvie un sportiskie gaujienieši paliks bez jebkādām sportošanas iespējām. Sportot tur var arī šobrīd, vien apmeklējumi iepriekš jāsaskaņo. Pagasta pārvalde kā risinājumu piedāvās arī telpas pils ēkā, kur ir piemērotāka vide, arī dušas un tualetes. “Risinājumi tiek meklēti. Saprotu, ka vajag sportot, tas ir jādara, mēs šobrīd gribam šo jautājumu sakārtot. Ideja nebija slikta, tikai tas viss jādara droši un jāsakārto dokumentācija. Labi ir tikmēr, kamēr nekas slikts nenotiek. Ja atgadītos kāda nelaime, visi vainotu pašvaldību, kas nav reaģējusi. Ir jābūt zināmai lietu kārtībai,” saka I. Avota. Muižkunga ēkai pašvaldībai ir arī citas ieceres, iespējams, tur varētu izvietot ukraiņu iedzīvotājus. “Tomēr vēl pirms tam jāsakārto elektroinstalācija, ūdens un kanalizācija, jāsalabo jumts, jo šobrīd telpās no jumta tek ūdens.

Ēkas stāvoklis ir katastrofāls un nekavējoties prasa remontu,” norāda I. Avota.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.