Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Moduļu mājas Kārklu ielā 5 nebūvēs

Attēlā Kārklu iela 5 ( kreisajā pusē)

Alūksnes novada pašvaldība ir iesaistījusies Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā “Infrastruktūras risinājumi deinstitucionalizācijas (turpmāk – DI) īstenošanai Alūksnes novadā” ietvaros, kas paredz divas galvenās aktivitātes: daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveidi un  grupu dzīvokļu izveidi moduļu mājā. Šobrīd vērā ņemamā būvmateriālu cenu sadārdzinājuma dēļ, pašvaldība lemj moduļu mājas Kārklu ielā 5 nebūvēt, saglabājot pakalpojuma nodrošinājumu, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Spudiņa norāda, ka 29. septembrī Alūksnes novada domes deputāti ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atteikties no grupu dzīvokļu pakalpojuma pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem pakalpojuma ieviešanas minētā projekta ietvaros.

Kā zināms, Alūksnes novada pašvaldība 2016. gadā noslēdza sadarbības līgumu ar Vidzemes plānošanas reģionu par projekta “Vidzeme iekļauj” īstenošanu, kas paredz novadā izveidot jaunus sociālos pakalpojumus, tostarp grupu dzīvokļus. 2021. gada sākumā pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA “SANART” par moduļu māju projektēšanu, būvdarbu veikšanu un autoruzraudzību. Taču projektēšanas termiņi tika būtiski kavēti un, ņemot vērā cenu pieaugumu kokmateriāliem un metālam, uzņēmējs nespēja pildīt līgumā noteiktās saistības, kā rezultātā pašvaldība lēma par līguma pārtraukšanu.

“Izpētot tirgus situāciju valstī, ir secināts, ka esošās projekta izmaksas ievērojami pārsniedz plānotās izmaksas, kas būtu jāsedz no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Līdz ar to nolemts izslēgt no projekta šo aktivitāti, bet tajā pašā laikā pašvaldība apņemas nodrošināt Vidzemes plānošanas reģiona DI plānā noteikto pakalpojumu, proti, grupu dzīvokli pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Pakalpojums tiks sniegts Alūksnes novada iedzīvotājiem. Šobrīd tiek apzināti iespējamie alternatīvie risinājumi pašvaldības īpašumos,” vēsta S. Spudiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.