Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ministrs Plešs dodas reģionālajā darba vizītē uz Alūksnes novadu

A.Toms Plešs aizvadītajā gadā, viesojoties Alūksnē/ foto: aluksniesiem.lv

2021. gada 30. septembrī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) dodas reģionālajā darba vizītē uz Alūksnes novadu, lai tiktos ar pašvaldības vadību un apmeklētu būvlaukumu, kur top jaunais Izglītības un sporta centrs. Vizītes ietvaros paredzēts pārrunāt arī jaunas industriālās zonas izveidi Alūksnē un pārrunāt nozares aktualitātēs ar vietējiem uzņēmējiem, informē VARAM pārstāvis Miks Strazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, finansējums Izglītības un sporta centra izveidei daļēji piešķirts no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās valsts atbalsta programmas pašvaldībām augstas gatavības investīciju projektu realizēšanai, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu.

Ministrs Plešs (A/P!): “Dažāda mēroga sporta būvju izveide reģionos ir būtisks ieguvums ne vien novada iedzīvotājiem, kas diendienā izmanto pašvaldības sniegtos pakalpojumus, bet arī valstij kopumā. Ir prieks redzēt, ka pašvaldības izmanto ministrijas piedāvātos atbalsta mehānismus, lai attīstītu novada infrastruktūru un realizētu iedzīvotājiem svarīgus projektus, un man ir personīgs gandarījums, ka Alūksnes novads spējis mobilizēties šī sporta centra būvniecībai un pieteicies mūsu atbalsta programmai. Līdz šim tiekoties gan ar novada iedzīvotājiem, gan vietējiem medijiem, cilvēki uzteica akūtu nepieciešamību pēc jauna, moderna centra, jo vecā sporta halle savu laiku sen kā nokalpojusi un nav piemērota ne sacensību rīkošanai, ne treniņiem. Finansējums nu ir piešķirts, būvdarbi ir sākti un sporta centrs jau tuvā nākotnē vērs durvis sporta entuziastiem un pilsētas viesiem.”

Vizītes laikā ministrs Plešs tiksies ar Alūksnes novada domes vadību, lai pārrunātu arī ar pašvaldību reformu saistītus jautājumus, tostarp ieguvumus un izaicinājumus, kas apzināti, pirmos trīs mēnešus strādājot jaunā teritoriālā iedalījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots pārrunāt arī novada ekonomiskās izaugsmes jautājumus, pievērošoties industriālās zonas attīstībai un “Biznesa stacijas” izbūvei Tālavas ielā. VARAM atbalstītā projekta mērķis ir izveidot komercdarbībai piemērotu infrastruktūru, radot jaunas darbavietas, revitalizējot degradētās teritorijas un nodrošinot videi draudzīgu un ilgtspējīgu teritoriju izaugsmi.

Arī šogad pašvaldībām ir iespēja pieteikties VARAM īstenotajām atbalsta programmām, lai atjaunotu degradētās teritorijas un ieguldītu novada ekonomiskās jaudas un konkurētspējas celšanai.

Tāpat ministrs apmeklēs kokrūpniecības uzņēmumu “CEWOOD”, kas ir vienīgais ēveļskaidu plātņu ražotājs Baltijas valstīs. Turklāt, nodrošinot ilgtspējīgu attīstību, uzņēmums praksē ieviesis bezatlikuma ražošanas ciklu, jo koksnes pārstrādes procesā iegūtie atlikumi pilnībā tiek izmantoti siltumenerģijas ražošanai, ko tālāk izmanto ražotnes tehnoloģiskajos procesos. Vizītes laikā ministrs viesosies arī Alūksnes putnu fermā, kur veikta ražošanas kompleksa modernizācija un uzstādītas mūsdienīgas tehnoloģiskās iekārtas, lai tostarp mazinātu ražošanas procesā radītās smakas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.