Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzi paredzēts noteikt 136 eiro

Foto: pexles.com
Attēlam ilustratīva nozīme

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzi noteikt 136 eiro jeb 25% no ienākumu mediānas. “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ienākumu mediāna ir 544,41 eiro atbilstoši 2018.gada datiem, norādīts likumprojekta anotācijā.

Savukārt personām ar invaliditāti kopš bērnības minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzi plānots noteikt 163 eiro jeb 30% no ienākumu mediānas. 

Grozījumi arī paredz noteikt minimālo vecuma pensiju par katru apdrošināšanas stāža gadu, piemērojot vecuma pensijas aprēķina bāzei koeficientu – 1,1, un par katru nākamo gadu, kas pārsniedz vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo apdrošināšanas stāžu, apmēru palielinot par 2% no minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzes. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mainoties vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamā apdrošināšanas stāža lielumam, minimālās vecuma pensijas apmērs nedrīkstēs būt mazāks par iepriekš noteikto minimālo vecuma pensijas apmēru pie konkrētā apdrošināšanas stāža lieluma, norādīts likumprojekta anotācijā.

Plānots noteikt, ka III grupas invaliditātes gadījumā invaliditātes pensija tiek noteikta invaliditātes pensijas aprēķina bāzes

līmenī, kas ir 136 eiro, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības – 163 eiro. Arī I un II grupas invaliditātes pensijas apmērs nedrīkstēs būt mazāks par invaliditātes pensijas aprēķina bāzi, kurai piemērots koeficients 1,6 I grupas invaliditātes gadījumā un 1,4 II grupas invaliditātes gadījumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī apgādnieka zaudējuma pensiju minimālo apmēru paredzēts paaugstināt līdz 136 eiro bērniem līdz 7 gadu vecumam un 163 eiro bērniem no 7 gadu vecuma.

Grozījumi tiks veikti saistībā ar Satversmes tiesas (ST) spriedumiem par garantētajiem minimālajiem ienākumiem iedzīvotājiem, kā ar ST lietvedībā vēl esošām lietām.

Minētie grozījumi ir daļa no 2021.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.