Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Mežiniekiem” – savi noteikumi

Foto: Publicitātes

Izdoti jauni saistošie noteikumi “Atpūtas un sporta mežaparka “Mežinieki” teritorijas apsaimniekošanas un aizsardzības saistošie noteikumi”, lai nodrošinātu Jaunalūksnes pagasta “Mežinieku” estētisko, ainavisko, ekoloģisko, vides, kultūrvēsturisko, izglītojošo, aktīvās atpūtas un rekreācijas vērtību saglabāšanu un atbilstošu apsaimniekošanu, pielāgojoties potenciālajām aizsargājamo biotopu zonām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tos izdevusi Alūksnes novada pašvaldība, apstiprinot jūnija domes sēdē. Mežaparka teritorijas kopējā platība ir 97,71 hektāri. Noteikts, ka tās apsaimniekošanā, izmantošanā un aizsardzībā jāievēro visu veidu aizsargjoslas un normatīvajos aktos noteiktie apgrūtinājumi, apsaimniekošanu veic pašvaldības aģentūra “Spodra”.

Secināts, ka mežaparka teritorijā sastopami potenciāli aizsargājamie biotopi: veci vai dabiski boreāli meži un purvaini meži. Arī potenciālās bioloģiskās vērtības: liesmainā egļu piepe; apdzira; gada staipeknis; kailā apaļlape; pieaugušas un pāraugušas egļu audzes; pārmitrās un purvainās teritorijas; dabisko mežu biotops (nogāzušies koku stumbri, kritalas, sugu dzīvotnes u.tml.).

Dabīgajā meža zonā nav pieļaujama mežsaimnieciskā darbība, izņemot sanitāro cirti, aizliegta īpaši aizsargājamo sugu augu lasīšana, noplūkšana un izrakšana, kā arī dzīvotņu postīšana. Mežaparkā ierobežota mehānisko transportlīdzekļu kustība, izņemot operatīvo transportu ar ieslēgtu bākuguni, kas nodrošina attiecīgā dienesta funkcijas, un teritorijas apsaimniekošanas transportu. Aizliegts celt teltis un citas pagaidu rakstura celtnes bez iepriekšējas saskaņošanas ar apsaimniekotāju. Savukārt mežaparka apmeklētāju pienākums ir savus radītos atkritumus pašiem iznest no teritorijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.