Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Maxima” veikalos vāks parakstus ierosinājumam par PVN likmes samazināšanu svaigai pārtikai

Foto: Pexel
Attēlam ilustratīva nozīme

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” veikalos sācis parakstu vākšanu ierosinājumam par pievienoto vērtību nodokļa (PVN) likmes samazināšanu svaigai pārtikai, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai samazinātu cenas svaigai pārtikai, ikviens iedzīvotājs ir aicināts atbalstīt “Maxima Latvija” iniciatīvu “Samazinām PVN pārtikas produktiem”. Līdz šim parakstu vākšana notikusi attālināti vietnē “manabalss.lv”, taču turpmāk “Maxima Latvija” parakstu vākšanu nodrošinās arī klātienē – veikalu vidē. Patlaban “manabalss.lv” publicēto iniciatīvu parakstījuši nepilni 4000 cilvēku.

Savu atbalstu iniciatīvai klātienē būs iespējams sniegt piektdien, 11.septembrī, no plkst.16 līdz 20 tirdzniecības centrā “Akropole” pie veikala “Maxima XXX”. Turpmākie veikali parakstu vākšanai tiks izsludināti “https://www.maxima.lv/mediju-telpa”.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore Irina Pilvere atzīmēja, ka PVN samazinātā likme pārtikas produktiem jau ilgus gadus darbojas lielākajā daļā Eiropas valstu, bet tāda netiek pielietota tikai četrās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Bulgārijā un Dānijā. Jau patlaban PVN likmes samazināšana Latvijas raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir veicinājusi, ka Latvijā ir zemākās cenas šajās produktu grupās salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“PVN samazināšana veicinātu ne tikai iedzīvotāju labklājību un rocību iegādāties dažādus svaigas pārtikas produktus, bet rosinātu veselīga, daudzveidīga un kvalitatīva uztura patēriņu, veicinātu nodarbinātību lauku teritorijā, un radītu iespējas vietējo ražošanas uzņēmuma attīstībai,” viņa stāstīja.

Pārtikas produktu PVN samazināšanas iniciatīvu virza mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija” sadarbībā ar vadošajām lauksaimnieku organizācijām – biedrību Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) un biedrību “Zemnieku saeima” (ZSA). 

LETA jau ziņoja, ka patlaban PVN samazinātā likme 5% apmērā augļiem un dārzeņiem piemērota uz laiku no 2018.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ziņots, ka “Maxima Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,5% un bija 27,496 miljoni eiro.

Kompānija “Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Lincoln Land Erste”, bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas “Maxima Grupe”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.