Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Martā plāno arī rajona prokuratūru reorganizāciju

Foto: Valmiera Ziņas

Ar 1. janvāri noslēgusies astoņu prokuratūru reorganizācija Rīgā un Pierīgā, to vietā izveidojot četras prokuratūras. Vai un kādas izmaiņas varētu būt gaidāmas reģionos?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, kā arī radīt vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu, ir ieplānots ar 2021. gada 1. martu veikt Vidzemes tiesas apgabala rajona prokuratūru reorganizāciju. Tā kā šādas darbības vēl ir tikai ieplānots veikt, tad konkrētāk un sīkāk šobrīd nevarēšu neko komentēt,” laikrakstam atbild Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Kā vēsta ziņu aģentūra LETA, prokuratūrā konstatēta nepieciešamība optimizēt atsevišķu rajona līmeņa prokuratūras struktūrvienību darbu, vienlaikus nosakot prokuroru specializāciju arī par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, tostarp, kas saistīti ar korupciju. Apvienošanas rezultātā amatu zaudē apvienojamo prokuratūru virsprokurori, kuriem turpmāk būs jāstrādā kā prokuroriem.
Tāpat no 1. janvāra darbu sāk pavisam jauna struktūrvienība, proti, specializētā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra. Vēl pirms šīs reorganizācijas ir veikta vēl citu prokuratūru apvienošana Rīgas pilsētā.

Vasarā ģenerālprokurora amatā stājās Juris Stukāns, kurš, sākot šo darbu, paziņoja, ka viņa vadībā prokuratūru sagaidīs lielas reformas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.