Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mārkalnes pagastā viss mierīgi

Kāda situācija pandēmijas laikā ir Mārkalnes pagastā, vaicājām Mārkalnes pagasta pārvaldes vadītājai Ivetai Driņinai. Viņa atzīst – būtisku izmaiņu nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav zināma nākotne
Ziemas periodā pagastā netiek attīstīti nedz esošie projekti, nedz gatavoti jauni, jo nav zināms, vai tos būs iespējams realizēt. “Gaidām pavasari, lai var attīstīt iesāktos projektus. Ļoti ceru, ka tad, kad būs saules pulksteņa atklāšana, jau varēs ierasties arī prese. Protams, paredzēti ierastie ceļu uzturēšanas darbi,” uzsver pārvaldes vadītāja.

Strādā klātienē

I. Driņina uzsver, ka, neskatoties uz pāris “Covid-19” inficēto gadījumiem, pagastā viss ir mierīgi. “Šobrīd strādājam klātienē. Bet jāmin, ka arī pagasta pārvaldei nācās strādāt attālināti, jo viens no algotajiem strādniekiem bija kontaktpersona vīrusa inficētajam, bija arī “Covid-19” slimnieks. Tomēr visi ir piesardzīgi un ievēro valstī noteiktās prasības,” uzsver vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apzvana iedzīvotājus
Pagasta pārvalde rūpējas par pagasta iedzīvotājiem. I. Driņina stāsta: “Apzvanām visus cilvēkus gados, apjautājamies – kā iet, kā trūkst, vai nav radušās kādas problēmas. Bija arī seniori, pie kuriem braucām uz vietas, protams, ievērojot visus noteikumus. Vedām arī ārsta palīgu, jo seniori šobrīd netiek un nevēlas doties pie ģimenes ārsta. Ja pagastā ir vīrusa inficētie, tad viņiem palīdz kaimiņi vai bērni, pievedot pārtiku pie mājām. Pārējiem pagasta iedzīvotājiem brauc autoveikals no Gulbenes un var iegādāties pārtiku. Visi ir piesardzīgi, un mēs nevaram īpaši sūdzēties par to, ka pagastā būtu slimības uzliesmojumi. Neesmu arī dzirdējusi nekādas sūdzības, piemēram, par pārkāpumiem pagastā.”

Vēlas klātienes mācības

Vaicāta par attālinātajām mācībām pagastā, I. Driņina teic, ka arī tās rit labi. “Skolēniem ir cieša sadarbība ar skolām, neiesaistot pagastu. Bērni katrs mācās mājās, sūdzību nav. Zinu no savu bērnu pieredzes – viņi ļoti vēlas apmeklēt skolas. Šobrīd visi vēlas gan uz darbu, gan skolu,” saka I. Driņina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Līga Vīksna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.