Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mainīta kārtība uzņemšanai bērnudārzos

Alūksnes novadā tiks īstenota daudzu jauno vecāku vēlme, lai informācija par rindu uz bērnudārziem būtu pieejama arī interneta vidē. Turpmāk četras reizes gadā izglītības iestādes aktualizēs bērnu rindas reģistru un šī informācija būs arī pieejama Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā.
To un vēl citas izmaiņas paredz veiktie grozījumi Alūksnes novada pašvaldības saistošajos noteikumos par pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtību Alūksnes novada pašvaldības izglītības iestādēs, ko apstiprināja domes sēdē martā. Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča uzsver – grozījumi minētajos noteikumos nebija veikti kopš to pieņemšanas pirms teju četriem gadiem, bet šajā laikā, piemēram, valstī mainījusies kārtība par personas datu aizsardzību. Priekšlikumus izmaiņām iesniedza novada izglītības iestādes, ar kuru darbiniekiem kopā arī tapuši jaunie noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienots reģistrs visiem bērniem

“Trīs noteikumu punkti saistās ar personas datu aizsardzības jautājumu precizēšanu – precizēti iesniedzamie un uzrādāmie dokumenti, reģistrējot bērnu rindā vai uzņemot izglītības iestādē, atrunāta kārtība iegūto datu apstrādāšanai,” saka G. Kupča.
Viņa norāda – jau iepriekš izskanējis vecāku lūgums, lai bērnu reģistrs būtu elektroniski pieejams jebkurā brīdī, kad viņiem ir interese to aplūkot. Tas ir ņemts vērā un turpmāk būs tā, ka reizi ceturksnī izglītības iestādes aktualizēs bērnu rindu reģistru un šī informācija būs arī pieejama Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv. “Kad vecāki iesniegs iesniegumu bērna reģistrācijai rindā, saņems kodu – to ievadot elektroniski, vecāki varēs mājas lapā izglītības sadaļā aplūkot informāciju par savu bērnu,” saka G. Kupča.
Tagad Alūksnes novada izglītības iestādē ir tiesības tikt reģistrētam Latvijas Republikā deklarētam bērnam. “Līdz šim bija norādīts, ka veidojam vienotu reģistru Alūksnes novadā deklarētajiem bērniem un citās pašvaldībās deklarētajiem bērniem. Ne daudz, bet ir bijušas situācijas, kad bērns dzīvo Alūksnes novada teritorijā, bet nav deklarēts Latvijā,” skaidro
G. Kupča.

Kad “brālis/māsa” zaudēs rindu?

Bijis priekšlikums par to, ka uz ārpuskārtas statusu uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē var pretendēt visi izglītības iestādes, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, darbinieki. Līdz šim bija noteikts, ka tie ir tikai pedagoģiskie darbinieki. “Ir situācijas, kad, piemēram, no atvaļinājuma jāatgriežas kādam citam darbiniekam, kurš iestādē nepieciešams, ne tikai pedagogiem.
Pārējie ārpuskārtas uzņemšanas gadījumi ir tie, kas atrunāti valstī spēkā esošajos noteikumos,” saka G. Kupča.
Izmaiņas veiktas arī statusam “brālis/māsa”. G. Kupča atzīst – novadā ir bijušas situācijas, kad viens bērns ir uzņemts pirmsskolas izglītības iestādē un tikmēr ģimenē piedzimst nākošais bērns, kuram uzņemšanai bērnudārzā piešķir statusu “brālis/māsa”. “Jaunie grozījumi nosaka, ka ārpuskārtas “statusu brālis/māsa” zaudēs rindā reģistrētais bērns, ja iestādē uzņemtais brālis/māsa mainīs izglītības iestādi līdz pamatizglītības uzsākšanai. Uzskatām, ka šādos gadījumos piešķirtais statuss “brālis/māsa” ir jānoņem un uzņemšana izglītības iestādē tad notiek ierastajā rindas kārtībā,” saka G. Kupča.

Turpmāk, reģistrējot bērnu kādā no Alūksnes novada
pirmsskolas izglītības iestādēm

▶ Vecākiem bērna dzimšanas apliecību būs tikai jāuzrāda, nevis jāiesniedz tās kopija –
izglītības iestāde šādus dokumentus neuzkrās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

▶ Ir gadījumi, kad vecāks reģistrā norādījis vēlamo laiku, kad bērnam sākt apmeklēt iestādi, bet kaut kādu iemeslu vēlas to darīt vēlāk. Līdz šim šādos gadījumos savu rindu zaudēja un bija jāstājas rindas galā, bet tagad rinda jeb pirmreizējais reģistra numurs tiks saglabāts.

▶ No noteikumiem izņemts punkts par saziņu ar vecākiem rakstiskā veidā. Toties jaunā iesnieguma veidlapa paredz, ka vecākiem ir pienākums informēt iestādi par adreses vai tālruņu numuru maiņu. Praksē ļoti bieži ir gadījumi, kad nosūtot rakstiskās vēstules nevar konstatēt, vai tā saņemta vai arī vecāki vienkārši neatbild. Tagad būs tikai telefoniska saziņa, fiksējot, kad zvans veikts un kāda bijusi atbilde.

▶ Izglītības iestādes pie izziņas par pirmsskolas izglītības programmas apguvi vairs nepievienos bērna pirmsskolas izglītības satura apguves vērtējumu. Bērnu mācību sasniegumu vērtējumu vecāki saņem saskaņā ar katras iestādes bērnu mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.