Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mainīs baznīcas jumtu

Sastatnes pie Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas liecina, ka sākušies ilgi gaidītie ēkas jumta nomaiņas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pateicība Dievam, ka varam šos darbus veikt. Tie ir apjomīgākie pēc baznīcas torņa restaurācijas, ko sāka 2014., bet beidza 2015. gadā. Jumta nomaiņu veiks pašmāju uzņēmums SIA “Pamati”, kas uzvarēja cenu aptaujā. Darbu gaitā protezēs sapuvušos spēru galus, mainīs sijas un mūrlatas. Turpmāk baznīcai būs dakstiņu jumts. Projektētāji un būvprojekta ekspertīzes veicēji atzina, ka tas spēs izturēt slodzi, un to ir apstiprinājuši ar saviem parakstiem. Arī no Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības

inspekcijas puses bija nosacījums, ka jābūt dakstiņu jumtam, kāds tai bijis sākotnēji pēc vērienīgās ēkas uzcelšanas,” stāsta Alūksnes ev. lut. draudzes priekšnieks Normunds Gražanskis.

Restaurē galvenās ieejas durvis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar baznīcā norisinās arī citi darbi. Notiek tās rietumu fasādes (pastāvīgās ieejas) durvju restaurācija, ko veic SIA “Intarsija” no Bauskas. Finansējums tai gūts, piedaloties Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā. N. Gražanskis atklāj, ka ar “Intarsijas” restauratoru Jāni Cepli draudze sadarbojusies vairākkārt un ar rezultātu ir ļoti apmierināti, jo darbi vienmēr tiek paveikti ļoti kvalitatīvi. Šajā restaurācijas firmā atjaunotas arī baznīcas dienvidu un ziemeļu fasādes durvis.

Savukārt ar Vantā draudzes (Somija) finansiālu atbalstu notiek baznīcas altāra priekšējās daļas restaurācija.

Baznīcas pulkstenis atkal rāda pareizu laiku

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atjaunota arī baznīcas pulksteņa darbība. “Pēterim Zālītim, kura lolojums ir šis pulkstenis, bija idejas, kā pulkstenim vajadzētu darboties, tādēļ no Vācijas tika atvestas detaļas, gādājām arī vēl citas, un nu jau pagājušas kādas trīs nedēļas, kopš pulkstenis baznīcas tornī atkal rāda pareizu laiku. To gan daļēji aizsedz kupli saaugušās liepas, taču turpmākajos gados draudze iecerējusi piešķirt finansējumu, lai arboristi varētu kokus apkopt un to zarus paretināt,” stāsta N. Gražanskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.