Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mācību gadu Alūksnes novadā skolēni sāks klātienē

Foto: no arhīva

Alūksnes novadā visas izglītības iestādes jauno mācību gadu sāks, īstenojot mācību procesu klātienē, “Alūksniešiem.lv” informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudu gadījumā daļēju vai pilnībā attālinātu izglītības procesu konkrētai novada pašvaldības izglītības iestādei noteiks domes priekšsēdētājs, nolemts Alūksnes novada domes sēdē.

Aploka stāstīja, ka Alūksnes novadā ir desmit pamata un vidējās izglītības iestādes, sešas pirmsskolas izglītības iestādes, trīs profesionālās ievirzes un viena interešu izglītības iestāde.

Ņemot vērā, ka izglītības iestādes ir atšķirīgas pēc to skolēnu skaita un telpu platības, gatavojoties jaunajam mācību gadam, katra izglītības iestāde ir izstrādājusi tai atbilstošu kārtību, kā jaunajā mācību gadā tiks organizēts iestādes darbs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visām izglītības iestādēm no 1.septembra ir jānodrošina drošības ievērošana, lai pēc iespējas ierobežotu infekcijas izplatību. Četri pamatjautājumi, kas ietverti iestāžu izstrādātajā darbības kārtībā, ir distancēšanās, higiēna, informēšana un veselības uzraudzība. 

Katra iestāde ir paredzējusi, kā tā organizēs ikdienas darbu, skolēnu pārvietošanās plūsmu ārpusstundu laikā un starpbrīžos, koplietošanās telpās, ēdināšanu. Šo dokumentu katra izglītības iestāde ir pārrunājusi ar iestādes padomi un nodrošinās skolēnu vecāku informēšanu.

Aploka stāstīja, ka ar pašvaldības vadību pirms jaunā mācību gada, apmeklējot skolas un bērnudārzus klātienē, vēlreiz pievērsa uzmanību tam, kā iestādes plāno organizēt mācību procesu jaunajos apstākļos. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot jauno mācību gadu, skolēnu vecākiem būs jāapliecina, ka bērns pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārvalstīs, pēc kuru apmeklējuma jāievēro karantīna, nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku un saslimšanas gadījumā izglītības iestādi neapmeklēs. Līdzīga kārtība būs arī pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem, kuri no jauna sāks apmeklēt iestādi, skaidroja Alūksnes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča.

Zinību dienas pasākumus Alūksnes novada izglītības iestādes organizē atšķirīgi, atkarībā no skolēnu skaita un telpu platības, ievērojot piesardzības pasākumus. Tie notiks gan laukā pie skolām, gan atsevišķi pa klašu grupām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.